fbpx

Teismas neteisėtai atleistam darbuotojui priteisė solidžią kompensaciją

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas (Šilalės rūmai) paskelbė sprendimą civilinėje byloje tarp UAB „Šilalės šilumos tinklai“ ir jų buvusio darbuotojo V.S. Bylinėtasi dėl neteisėto darbuotojo atleidimo. Teismo sprendimu įmonė turės išmokėti didesnę nei 27000 eurų dydžio darbo užmokesčio kompensaciją, neatskaičius mokesčių.

Byloje nustatyta, kad ieškovas V.S. nuo 2004 metų dirbo UAB „Šilalės šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotoju, tačiau 2020 metais pakeitus bendrovės struktūrą, minėta pareigybė buvo panaikinta. Atleistas darbuotojas kreipėsi į teismą prašydamas jo atleidimą iš darbo pripažinti neteisėtu ir priteisti jam 18 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensaciją.

Tuomet Tauragės apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, V.S. ieškinio netenkino, tačiau Klaipėdos apygardos teismas 2022 m. sausio 27 d. sprendimu pripažino ieškovo atleidimą iš darbo neteisėtu, o reikalavimą dėl piniginių išmokų, susijusių su neteisėtu atleidimu iš darbo priteisimo, perdavė nagrinėti pirmosios instancijos teismui.

Atsakovė UAB „Šilalės šilumos tinklai“ su ieškiniu nesutiko. Nurodė, jog įmonės finansinė padėtis sunki. Bendrovė turi finansinių įsipareigojimų, antrus metus iš eilės dirba nuostolingai, todėl prašomos kompensacijos priteisimas sukeltų pernelyg sunkius padarinius.

Teismas, įvertinęs byloje esančius rašytinius įrodymus, išklausęs šalių paaiškinimus, padarė išvadą, kad V.S. reikalavimas dėl kompensacijos priteisimo yra pagrįstas ir nėra pagrindo mažinti priteistiną piniginę išmoką. Teismas pažymėjo, jog atsakovės paskutiniais metais patirti nuostoliai yra sąlyginai nedideli. Taip pat bendrovė turi pakankamas ir objektyvias galimybes papildyti savo biudžetą pajamomis iš paslaugų gavėjų išsiieškant beveik 300 000 eurų sudarantį įsiskolinimą.

Atsakovė taip pat turės atlyginti ir bylinėjimosi išlaidas: 2480 eurų ieškovui už advokato jam suteiktas teisines paslaugas ir beveik 700 eurų dydžio žyminį mokestį valstybei.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą