Teismas nurodė konfiskuoti 10 šunų

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nutartį Jonui G., kuris Meldiklaukių kaimo sodyboje laikė 16 šunų. Patikrinimo metu ūkiniame pastate, kur laikyta 10 šunų, rasta negyvų žiurkių, pribarstytų žiurknuodžių, patalpos dvokė.

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nutartį dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir nelegalaus jų veisimo. Rugsėjo 5 dieną savanorių minia susirinko prie sodybos Meldiklaukių kaime – budėta, kol atvyko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai, privati veterinarė ir policijos pareigūnai. Visą reikalingą medžiagą surinkusi VMVT bylą perdavė Tauragės apylinkės teismui.

Teisme šunų savininkas Jonas G. pasirodė su gynėju. Administracinėn atsakomybėn patrauktas vyras teisinosi, kad šunų laikymo sąlygos buvusios idealios. Tačiau specialistų surinkti įrodymai teismui pasirodė pakankami, kad vyras būtų patrauktas atsakomybėn. Nutartyje skelbiama, kad iš viso vyro sodyboje rasta 16 šunų, 10 jų buvo laikomi ūkiniame pastate įrengtuose aptvaruose. Pastate prie šunų rastos dvi nugaišusios žiurkės, pribertų žiurknuodžių, kurie kėlė tiesioginį pavojų šunims. Teismo nutartyje paminėta, kad išmatų dvokas graužė akis ir specialistams buvo sunku kvėpuoti, nebuvo įrengtos ventiliacijos sistemos.

Nors Jonas G. teisinosi šunis laikęs tik savo malonumui ir jų jaunikliais neprekiavęs, rasti seni pardavinėjamų šuniukų skelbimai, veterinaro įrašai apie ženklinimą teismui sudarė kitokią nuomonę.

Jonui G. teismas skyrė 1000 eurų baudą. Taip pat nutarta konfiskuoti jau nuo rugsėjo 5-osios laikinai globai paimtus 10 šunų.

Nutartis dar gali būti skundžiama.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą