fbpx

Teismas paskelbė nuosprendį apgaulingos apskaitos tvarkymo byloje

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas informuoja, kad jau paskelbė nuosprendį automobilių remonto paslaugas teikiančiai įmonei UAB „Gralis“ ir jos 65 m. vadovui Gediminui Maškauskui. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir mokesčių nuslėpimą įmonei paskirta 10 tūkst. eurų bauda, o įmonės vadovui – 5 tūkst. eurų bauda.

Kaip informavo Tauragės apylinkės teismas, bylos duomenimis įmonės direktorius laikotarpiu nuo 2018 m. sausio mėnesio pradžios iki 2019 metų vasario mėnesio pabaigos tyčia apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą. Būdamas įmonės vadovu jis pateikė valstybės įgaliotoms institucijoms įmonės deklaracijas ir finansines ataskaitas, įrašydamas į jas tikrovės neatitinkančius duomenis. Siekdamas išvengti mokesčių, buhalterei tvarkančiai įmonės finansinius dokumentus, nepateikė duomenų apie 15 tūkst. eurų piniginių lėšų gavimą iš fizinių ir juridinių asmenų už jiems suteiktas paslaugas. Be to, įmonės vadovas į apskaitą neįtraukė beveik 30 tūkst. eurų priskaičiuoto darbo užmokesčio bei 21 tūkst. eurų išmokėto darbo užmokesčio įmonės darbuotojams.

Nuteistasis teismo posėdžio metu prisipažino dėl padarytų nusikalstamų veikų ir nurodė, kad stengsis padengti valstybei padarytą žalą. Vyras paaiškino, kad taip elgėsi, nes darbuotojams reikėjo kelti atlyginimus ir tuo pačiu išlaikyti įmonės konkurencingumą. Pasikalbėjęs su darbuotojais sutarė dalį atlyginimų jiems mokėti iš į įmonės apskaitą neįtrauktų gautų piniginių lėšų, kurias gaus iš klientų už teikiamas paslaugas.

Teismas skirdamas bausmes atsižvelgė, jog tiek įmonė tiek įmonės vadovas prisipažino dėl padarytų nusikalstamų veikų, nuoširdžiai gailėjosi, anksčiau neteisti, todėl nusprendė, kad jiems paskyrus baudas, bus pasiekti baudžiamajame įstatyme numatyti bausmės skyrimo tikslai.

Teismas taip pat patenkino Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį. Įmonė turės atlyginti 9 tūkst. eurų už valstybės biudžetui padarytą žalą.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Apskaitos paslaugos

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą