fbpx

Teismas: saviizoliaciją pažeidęs Robertas Masolas kaltas

Dalintis:

Po gydymo ligoninėje koronavirusu sirgęs savivaldybės ugniagesių viršininkas Robertas Masolas ne izoliavosi namuose, o atvyko į darbovietę pasiimti piniginės. Už tai Tauragės apylinkės teismas vyrą pripažino kaltu ir skyrė piniginę baudą. R.Masolas patikino, kad nuosprendį skųs.

Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Robertas Masolas Tauragės apylinkės teisme išgirdo kaltinimus, kad sirgdamas koronavirusu ir pasibaigus gydymui ligoninėje nesiizoliavo – tuo jis sukėlė pavojų kitiems žmonėms užsikrėsti pavojinga liga. Tokia byla Tauragės apylinkės teisme – pirmoji per visą pandeminį laikotarpį.

Kaip skelbiama kaltinajame akte, kaltinamasis, išleistas iš ligoninės, jau kitą dieną atvyko į savo darbo kabinetą, esantį Tauragės miesto seniūnijos pastate, pasiimti piniginės, nors tuo metu privalėjo izoliuotis namuose.

Teisme pradėjus nagrinėti bylą paaiškėjo įvykio aplinkybės. R.Masolas teismui pasakojo, kad gruodžio 18-ąją, penktadienį, pajuto pirmuosius ligos simptomus. Į medikus jis kreipėsi pirmadienį. Šeimos gydytoja, atlikusi reikalingus tyrimus, Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkui išrašė siuntimą į ligoninę, kur jis buvo nedelsiant paguldytas. Jam nustatyta sunki koronaviruso eiga. Teismui R.Masolas patikslino, kad ligoninėje buvo gydomas 8 dienas ir, jo įsitikinimu, iš jos išleistas jis buvo visiškai pasveikęs ir visuomenei nebepavojingas. Esą net medicinos personalas jam tvirtino, kad po specialių antivirusinių vaistų vartojimo virusas tampa nepavojingas. Teismui Tauragės ugniagesių viršininkas pasakojo, kad išleistas iš ligoninės jis parėjo namo. O kitą dieną, gruodžio 30-ąją, nuvyko į darbovietę pasiimti paliktos piniginės.

– Buvau pagydytas, paleido kaip sveiką. Jei žmogui nustato kovidą, tai jis sėdi namuose 10–14 dienų. Mano atveju gydė ligoninėje, kol pasveikau. Tikrai maniau, kad nieko negalėjau užkrėsti. Iš ligoninės paleido ir ėjau per visą miestą – buvau nepavojingas. Po to tapau pavojingas, – teismo posėdyje ironiškai kalbėjo R.Masolas.

Visgi iš ligoninės išleidžiamas R.Masolas pasirašė dokumentus, kuriais sutiko izoliuotis namuose iki sausio 8 dienos. R.Masolas tvirtino neskaitęs, ką pasirašo.

Kaltinamojo vizitas darbovietėje neliko nepastebėtas. Buvo iškviesti policijos pareigūnai, tačiau atvykę jie pastate R.Masolo neberado. Nepavyko policijai kaltinamojo rasti ir namuose, kur šis turėjo izoliuotis. Tačiau pareigūnams kalbant su R.Masolu telefonu šis grįžo namo. Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje skelbiama, kad pareigūno nešiojamąja kamera buvo užfiksuota, kaip R.Masolas prašo nefiksuoti saviizoliacijos pažeidimo.

Kaltinamasis kaltės nepripažino. Jis sutiko su faktu, kad lankėsi savo darbovietėje, tačiau atkakliai tvirtino, kad niekam pavojaus nesukėlė. Teismas konstatavo, jog surinktų įrodymų visuma įrodo, kad R.Masolas, nesilaikydamas reikalavimo izoliuotis, sukėlė pavojų kitiems žmonėms užsikrėsti pavojinga liga. Vyras pripažintas kaltu, jam skirta 3 tūkst. eurų bauda.

Teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui. R.Masolas „Tauragės kurjerį“ patikino, kad nuosprendį skųs.

– Aišku, skųsiu. O kaip kitaip? Nesąmonės. Absurdas, – rėžė savivaldybės ugniagesių viršininkas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą