Teisme daugėjo civilinių bylų

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas pristato 2023 m. veiklos apžvalgą, kurioje galite susipažinti su gautų ir išnagrinėtų bylų nagrinėjimo rezultatais, teismo darbo organizavimu, lankytojų aptarnavimu, finansais, personalo sudėtimi bei visuomenine veikla.

Nors teisme niekada netrūko darbo, tačiau 2023 metai pasižymėjo gerokai išaugusiu darbo krūviu ir buvo išties darbingi. 2023 m. Tauragės apylinkės teismo (Tauragės, Šilutės ir Šilalės) rūmuose išnagrinėta 6915 civilinių bylų, 535 baudžiamosios bylos ir 185 administracinių nusižengimų bylos. Teismo ikiteisminio tyrimo teisėjai išnagrinėjo 1718 ikiteisminio tyrimo dokumentus. Be paminėtų bylų, teisme taip pat išnagrinėti 422 teikimai ir prašymai baudžiamųjų bylų vykdymo procese, 227 prašymai civilinių bylų vykdymo procese ir 95 prašymai administracinių nusižengimų vykdymo procese. Ypatingai buvo jaučiamas padidėjęs gaunamų civilinių bylų kiekis.

2023 m. vidutiniškai vienam teisėjui teko išnagrinėti apie 419 bylų. Vienos civilinės bylos nagrinėjimas teisme truko vidutiniškai 27 dienas, baudžiamosiose ir administracinių nusižengimų bylose – 47 dienas. Nepaisant padidėjusio darbo krūvio, bendras priimtų procesinių sprendimų stabilumas, išliko beveik nepakitęs ir siekė 99,70 procentų, o apskųstų procesinių sprendimų stabilumas siekė 86 procentus.

Vienas iš teismo prioritetinių tikslų – užtikrinti tinkamą asmenų aptarnavimą. 2023 m. atlikto asmenų aptarnavimo teismo monitoringo rezultatai aukščiausi tarp Lietuvos teismų. Galima, pasidžiaugti, kad Tauragės apylinkės teismo lankytojų aptarnavimo kokybė jau keletą metų iš eilės yra aukščiausiai įvertinta tarp Lietuvos apylinkių teismų. Bendras Tauragės apylinkės teismo vidurkis – 4,93 balai (aukščiausias vertinimas – 5 balai), kai bendras apylinkių teismų vidurkis – 4,79 balai.

Atskiruose apžvalgos skyriuose dėmesys taip pat skiriamas finansinei ir ūkinei teismo veiklai, teisėjų ir teismo personalo kvalifikacijos kėlimui bei visuomeninei veiklai. Apie visa tai ir dar daugiau rasite 2023 m. Tauragės apylinkės teismo veiklos apžvalgoje, kurią rasite čia.

Tauragės apylinkės teismo inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą