Ugniagesio sumušimu kaltintas vyras išteisintas

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmuose trečiadienį išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje 53 m. J.P. buvo kaltinamas fizinio skausmo sukėlimu gaisrą gesinti atvykusiam ugniagesiui.

J.P. buvo kaltinamas tuo, kad jis 2021 m. rugpjūčio 20 d. Šilalės rajone esančios sodybos kieme, prie gaisrinės automobilio, konflikto metu tyčia kumščiu sudavė du kartus V.G. į dešinę galvos sritį. Vyras savo kaltę neigė tiek ikiteisminio tyrimo, tiek bylos nagrinėjimo teisme metu. Nurodė, jog jis buvo piktas ir suirzęs dėl to, kad ugniagesiai vėlavo atvykti gesinti gaisrą, tačiau tvirtino smurto nenaudojęs.

Teismas, įvertinęs visą bylos medžiagą, liudytojų parodymus, specialistų išvadas nusprendė,  jog V.G. buvo suduoti du smūgiai kumščiu į galvą, dėl kurių nukentėjusiajam buvo sukeltas fizinis skausmas. Tačiau padarė išvadą, jog byloje nesurinkta objektyvių ir neginčijamų įrodymų, kad būtent J.P. padarė nusikalstamą veiką.

Nors teisiamojo posėdžio metu nukentėjusysis tvirtino neabejojantis dėl smūgius jam sudavusio asmens tapatybės, tačiau teismas nusprendė, kad byloje surinkti įrodymai sudaro pagrindą abejoti V.G. parodymais. Visų pirma, keletas liudytojų, tiesiogiai mačiusių įvykį nurodė, kad J.P. nesudavė smūgių nukentėjusiajam. Antra, teismas neatmetė galimybės, jog dėl buvusių oro ir matomumo sąlygų nukentėjusysis galėjo netiksliai įsidėmėti jam smūgius sudavusio asmens veido bruožus. Be to, nukentėjusysis iš karto po įvykio nenurodė konkretaus jį sumušusio asmens. Teisme tvirtino, jog jį užpuolusio asmens tuomet nepažinojęs, tačiau „Facebook“ puslapyje pamatęs nuotrauką atpažinęs užpuoliką.

Paskelbtu nuosprendžiu teismas J.P. dėl jam inkriminuotos nusikalstamos veikos padarymo išteisino neįrodžius, kad jis padarė šį nusikaltimą. Bylą perdavė prokurorui, kad pastarasis imtųsi priemonių nustatyti ugniagesį sumušusį asmenį. Atsižvelgiant į tai, nukentėjusiojo bei civilinių ieškovų ieškiniai atmesti, o išteisintajam J.P. iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros priteistos patirtos 6300 eurų proceso išlaidos advokato paslaugoms apmokėti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Tauragės apylinkės teismo inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

Palikite komentarą