fbpx

Ukrainietį mirtinai partrenkęs studentas turės atlyginti žuvusiojo šeimai

Dalintis:

Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teismas baigė nagrinėti bylą, kurioje tauragiškis studentas Lukas G. kaltintas tuo, kad pėsčiųjų perėjoje prie Taurų partrenkė ir mirtinai sužalojo ukrainietį darbininką. Jaunuolis pripažintas kaltu, tačiau belangės išvengs.

Lukas G. į teisiamųjų suolą sėdo po to, kai 2019 metų balandžio 20-ąją, prieš pat vidurnaktį, vairuodamas „Volvo“ markės automobilį, partrenkė pėsčiųjų perėja ėjusį Ukrainos pilietį O.P. Nuo patirtų sužalojimų dviejų mažamečių vaikų tėvas žuvo. Vaikinui pareikštame kaltinime teigta, kad jis pažeidė Kelių eismo taisykles – nesumažino greičio prieš pėsčiųjų perėją, esančią Tilžės plento, Alėjos ir Balskų gatvių sankryžoje. Sankryža buvo neapšviesta, o pėsčiasis neturėjo šviesą atspindinčių daiktų.

Kaltinamasis teigė, kad buvo ypač tamsu, o į perėją išėjusio pėsčiojo jis niekaip negalėjo pastebėti. Jo žodžiams antrino teisme liudyti pakviestas lemtingąjį vakarą kartu važiavęs D.B. Abu vaikinai tikino buvę blaivūs. Teismo nuosprendyje skelbiama, kad Lukas G. neatsimena įvykio detalių, nes po smūgio pažiro stiklai, esą jų prikrito į akis, tad vairuotojas jau nebematė, kur ir kaip krito pėsčiasis. Nors O.P. partrenktas Lukui G. važiuojant iš miesto, po smūgio jaunuolis transporto priemonę sustabdė dar kiek pavažiavęs. Tik tada apsisuko ir grįžo į nelaimės vietą, todėl pareigūnams atvykus „Volvo“ jau stovėjo pasisukęs kita kryptimi.

Nelaimės vieton atskubėjo pašalinių žmonių. Tada Lukas G. ir sužinojo partrenkęs ne Lietuvos pilietį. Jis tvirtino iš vieno įvykį mačiusio vyro išgirdęs, kad perėją pereiti ketino du žmonės, tačiau vienas sustojo, o kitas nusprendė bėgti per gatvę, bet nespėjo ir buvo partrenktas.

Teismo nuosprendyje skelbiama, kad iš draudimo bendrovės žuvusiojo žmonai ir dviem vaikams siekiama prisiteisti daugiau nei 161 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti. Iš kaltinamojo Luko G. siekta prisiteisti 210 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, tačiau draudimo bendrovei atlyginus 5 tūkst. eurų prašyme liko 205 tūkst. eurų.

Teismas, išanalizavęs teismų praktiką panašaus pobūdžio bylose, konstatavo, kad nukentėjusiesiems (žuvusiojo tėvams, seseriai, žmonai ir vaikams) nustatytina 50 tūkst. eurų neturtinė žala. Teismo nuosprendžiu vaikams teks po 15 tūkst. eurų, o tėvams, seseriai ir žmonai – po 5 tūkst. eurų.

Teismas pripažino Luką G. kaltu ir skyrė jam 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atidedant ją dvejiems metams, ir įpareigojo jaunuolį tęsti mokslus arba susirasti darbą. Jaunuoliui vieneriems metams atimta teisė vairuoti.

Draudimo bendrovė žuvusiojo žmonai turės kas mėnesį mokėti po 134 Eur negautų pajamų, nebent jos gyvenimo situacija pasikeistų. Vaikams priteista po 100 eurų kasmėnesinių išmokų iki jiems sueis pilnametystė.

Nuosprendį dar galima skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą