fbpx

Už bandymą nupjauti ąžuolą atsidūrė teismo suole

Dalintis:

Pagėgių girininkijos, Būbliškės kaimo miške ąžuolą nupjauti pasikėsinęs vyras užsitraukė baudžiamąją bylą. Nors teisiamasis kaltės nepripažino, Tauragės apylinkės teismas jam skyrė piniginę baudą ir apribojo jo laisvę.

Klaipėdos gyventojas Jonas Čepukas nuteistas už tai, kad šių metų vasarį Būbliškės miške, pasikėsino nupjauti ir pagrobti 80 cm apimties ąžuolą. Sužaloto, aplink apipjauto, ąžuolo išsaugoti nepavyko – medį urėdijai teko nupjauti.

Policijai ir urėdijai apie pasikėsinimą nupjauti ąžuolą pranešė Pagėgių seniūnijos vyresnysis specialistas, kuris vasario 12-ą, apie 16 valandą, nuvykęs apžiūrėti evangelikų kapinaičių, išgirdo įtartiną garsą iš miško, kuriame medžius pjauti draudžiama. Seniūnijos specialistas teigė, kad nuėjęs į mišką iš tolo pamatė vyrą, kuris pjovė ąžuolą. Tai buvęs J.Čepukas. Seniūnijos darbuotojas teigė jį atpažinęs, nes J.Čepukas anksčiau yra gyvenęs Pagėgiuose. Jis vijosi sprunkantį vyrą, pjovusį medį, tačiau nepasivijo. Vėliau krūmuose rado paslėptą pjūklą ir pamatė ant kelio stovintį J.Čepuko žmonos įmonės, kuri verčiasi medienos perdirbimu, mikroautobusą.

J.Čepukas teismui neneigė, kad buvo atvykęs į Pagėgių seniūniją – sakė, kad vyko nusipirkti detalių mašinos remontui, o į minėtą mišką užsuko prispyrus gamtiniams reikalams. Teisiamasis visaip gynėsi ir teismą tikino, kad ąžuolo nepjovė. Esą jis to net nebūtų spėjęs padaryti seniūnijos specialisto nurodomu laiku, kadangi turėjo Klaipėdoje iš darželio pasiimti vaiką. Žmona gulėjo ligoninėje.

Pasikėsinimu nupjauti ąžuolą kaltinamo klaipėdiečio advokatas Vaclovas Janušauskas tvirtino, jog nėra įrodymų, kad medį pjovė ir pagrobti norėjo J.Čepukas. Anot jo, gal tai darė koks niekdarys, o tai, kad kaltinamasis buvo sustojęs tame miške, tesąs nelemtas sutapimas.

Tiesa, prieš kelis metus J.Čepukas buvo įkliuvęs už analogišką nusikaltimą toje pat girininkijoje.

Tauragės apylinkės teismas J.Čepuką pripažino kaltu dėl pasikėsinimo nupjauti ir pavogti ąžuolą ir už tai šiam vyrui skyrė 50 parų areštą. Į belangę nuteistasis nepaklius – bausmės vykdymas atidėtas 7 mėnesiams, paskiriant intensyvią J.Čepuko priežiūrą ir pareigą bausmės vykdymo atidėjimo metu būti namuose nuo 21 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu.

J.Čepukas taip pat turės sumokėti 500 eurų į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Konfiskuotas jo žmonos mašinoje rastas iki teismo saugotas benzopjūklas.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs, proceso šalys jį gali skųsti Klaipėdos apygardos teismui apeliaciniu skundu.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą