Už grasinimą socialinei darbuotojai gali prarasti laisvę

Dalintis:

Trečiadienį į teismo posėdį kaltinamasis Egidijus R. su antrankiais atvesdintas policijos pareigūnų – ankstesniuose teismo posėdžiuose vyras nepasirodė. Jam pareikšti kaltinimai dėl grasinimo peiliu socialinei darbuotojai, sugyventinės sumušimo ir įsibrovimo į pažįstamo žmogaus namus. Prokurorė prašo realios laisvės atėmimo bausmės.

Kaltę pripažino

Tauragiškis Egidijus R. prieš teismą stoja nebe pirmą kartą – kaltinamojo ankstesnis teistumas dar nesibaigęs. Tik arešto bausmė atlikta, o 800 eurų bauda iki šiol nesumokėta. Šįkart kaltinime – trys Baudžiamojo kodekso straipsniai. Kaip paskelbė prokurorė Lolita Marcinkutė, pernai birželio 26 dieną Egidijus R. būdamas neblaivus peiliu grasino į Žiburių kaimą atvykusiai socialinei darbuotojai, gruodžio 16-ąją išdaužė langą ir įsibrovė į R.N. namus Kunigiškiuose, o jau šių metų sausio 13-osios naktį sumušė savo sugyventinę. Nustatyta, kad visais atvejais kaltinamasis buvo neblaivus.

30-metis Egidijus R. pripažino kaltę. Jis pasakojo, kad dieną, kai į kiemą atvyko jo sugyventinės G.R. nepilnametė dukra ir jos pakviesta socialinė darbuotoja, jis daug gėrė – ir alaus, ir degtinės. Esą kaimynai jau pripratę, kad jis išeina laukan pamėtyti peilio į medinę sieną. Ir tąkart išėjęs su tokiais ketinimais, tačiau kodėl grasino socialinei darbuotojai, Egidijus R. neprisiminė – patikino buvęs per girtas.

­– Aš neatsimenu, ar sakiau, kad ją parėšiu. <…> Nužudyti tikrai nežudyčiau, nesąmonė čia. Aš jos atsiprašiau ir ji atleido, – tvirtino kaltinamasis.

Įvykio metu į alkoholio matavimo prietaisą vyras įpūtė 2,88 prom.

Kalbėdamas apie gruodžio 16-osios įvykius, kai įsibrovė į R.N. namus, Egidijus R. tvirtino žinantis, kad sugyventinei G.R. pas jį girtaujant buvo lūžusios kojos, todėl nuskubėjo moters ieškoti. Namus rado užrakintus.

– Maniau, sumokėsiu už išdaužtą stiklą, bet draugę sveiką parsivesiu. Bet įlipęs nieko neradau. Už stiklą siūliau pinigų ir bonkę, – teismui atviravo kaltinamasis.

Vyras prisipažino sumušęs sugyventinę sausio 13-ąją. Teigė ją pastūmęs, ši virtusi.

Labai išsigando

Teismui liudyti pakviesta socialinė darbuotoja A.A. pasakojo buvusi labai išgąsdinta. Į Žiburių kaimą ji atvyko pasidomėti dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

– Paskambino man G.R. dukra, kuri su mama negyvena, ir pasakė, kad mama su sugyventiniu išgėrinėja ir su jos šuniuku žiauriai elgiamasi. Man atvykus išėjo laukan Egidijus R. Matėsi, kad buvo pavartojęs. Paklausiau, ar skriaudžia šuniuką. Ir tik tada pamačiau, kad jis turi peilį, pasakė, kad parėš mane, – liudijo moteris.

Atlaidus Egidijui R. už įsibrovimą buvo Kunigiškių gyventojas R.N. Teismui jis pasakojo sutikęs kaltinamąjį dar prieš įsibrovimą, šie pabendravę trumpai ir išsiskyrę kas sau. Tačiau grįžęs iš parduotuvės R.N. pastebėjo išdaužtą koridoriaus langą. Vidun eiti vyras pabijojo, todėl iškvietė policiją. Pareigūnai viduje kaltinamąjį aptiko ramiai miegantį.

– Esam kartu su Egidijum R. gėrę, anksčiau su G.R. aš draugavau, bet mes kartu negyvenome. Gal jis galvojo, kad G.R. prie manęs yra ir jos ieškojo, – svarstė Kunigiškių gyventojas, teigiantis, kad nuostolių atlyginimo neprašo.

Sugyventinė prašo atlaidumo

Liudyti prieš sugyventinį sutiko ir nukentėjusiąja pripažinta G.R. Ji pasakojo apie šių metų sausį. Tąkart šventė gimtadienį. Tad vos gavę pašalpas, abu patraukė į Tauragę apsipirkti. Grįžę ėmė vartoti alkoholinius gėrimus.

– Išprovokavau jį, – sakė sugyventinio smūgius atlaikiusi moteris, prašydama teismo neskirti Egidijui R. realaus laisvės atėmimo.

Teisme liudyti kviestas ir poros kaimynas sakė, kad gyventi tame pačiame name – kankynė. Dažnai dieną tenka pradėti neišsimiegojus nuo neblaivios poros keliamo triukšmo, o kiek policijai pareiškimų parašyta, jau esą ir sunku suskaičiuoti.

Prokurorė teismo prašė skirti Egidijui R. 2 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, priteisti Valstybinės ligonių kasos prašomus 19 eurų ir 22 eurus – tiek kainavo psichologės paslaugos apklausiant nepilnametę V.R.

Teismas nuosprendį skelbs birželio 23 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą