Už narkotikų vartojimą ir platinimą jauniems vyrams gresia nelaisvė

Dalintis:

Penki jauni vyrai Tauragės apylinkės teisme sėdo į kaltinamųjų suolą. Noras atsipalaiduoti vartojant narkotikus kai kuriems jų gali kainuoti laisvę.

Antradienį Tauragės apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje penkiems jauniems vyrams pareikšti kaltinimai, susiję su narkotinių medžiagų įsigijimu, laikymu ir platinimu. 30-metis Irmantas L. ir 22-ejų Aretas M. kaltinami ne tik neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, bet ir jų platinimu, už ką Baudžiamasis kodeksas numato tik laisvės atėmimo bausmę. 27-erių Deividas J., 24-erių Ernestas Š. ir 20-metis Aldas J. kaltinami neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, neturint tikslo jų platinti. Teismo klausiami visi kaltinamieji pripažino savo kaltę ir sutiko duoti parodymus. Dėl šios priežasties teismas paskelbė bylą nagrinėsiantis sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, o tai leis kaltinamiesiems skirti trečdaliu mažesnę bausmę.

Istorija prasidėjo pernai rugsėjo 16-ąją. Tądien Irmantas L. paprašė byloje liudytoju laikomo L.J. pagalbos įsigyti narkotinių kanapių. Pastarasis susisiekė su Vokietijoje dirbančiu Dainiumi J. ir su jo pagalba paskyrė sandorio vietą ir laiką. Ariogalos seniūnijoje vėlų rugsėjo 16-osios vakarą Irmantas L. iš nenustatyto asmens įsigijo kanapių už 400 eurų.

– Buvo tamsu. Priėjo žmogus, padaviau pinigus, o jis man didelį lankstinuką. Namie svarstyklės rodė 50 gramų. Ten labai greitai viskas įvyko, net nešnekėjau su tuo žmogumi. Vakare vienas parūkiau, kitą vakarą susukau suktinę draugams, – teismui pasakojo Irmantas L., patvirtindamas, kad tarp draugų buvo ir kaltinamasis Aretas M.

Būtent tą vakarą Aretui M. ir parašė Aldas J., klausdamas, ar nežino, kas turi parduoti „žolės“. Aretas M. gavo folijos paketėlį, kurį nunešė į centrinę Skaudvilės aikštę ir įsėdęs į automobilį padavė Aldui J.

– Susitikom su Aretu Skaudvilėje ir jis perdavė lankstinuką. Vėliau paskambino ir paklausė, ar nepaliko mašinoje piniginės. Sustojome ir pradėjome ieškoti piniginės, kai mus apsupo trys mašinos, – apie pareigūnų įsikišimą pasakojo Aldas J. – Reikia lūžio, kad mestum. Aš per savaitę kanapių parūkydavau 2–3 kartus. Kai supratau, kuo man tai gresia, išmokau kitaip atsipalaiduoti.

Ernestas Š. patvirtino draugo žodžius. Jis taip pat atskleidė retkarčiais vartojęs narkotines medžiagas.

Apklausiamas Deividas J. teismui tvirtino važiavęs į Lietuvą iš darbo Vokietijoje, kai sulaukė pusbrolio L.J. kreipimosi.

– Jis manęs paklausė, ar galiu padėti įsigyti tą, ką pats vartoju. Suderinau susitikimą su pažįstamu, iš kurio pats perku. Nežinau jo pavardės. Parvažiavau į Lietuvą ir pas mane atvyko policija, darė kratas. Gavosi, kad pardavinėju, – kalbėjo Deividas J., prisipažindamas, kad įvažiavęs į Lietuvą nusipirko dozę ir sau. – Pareigūnai paklausė, ar turiu neleistinų daiktų, aš ir pasakiau, kad turiu kasiaką. Jau buvau susisukęs.

Jaunas vyras teismui prisipažino turįs problemų dėl narkotinių medžiagų vartojimo, tačiau pagalbos nesikreipė baimindamasis apkalbų.

Išklausęs visus kaltinamuosius, teismas paskelbė išklausysiąs baigiamąsias kalbas. Pirmoji į teismą kreipėsi prokurorė Roma Kiselevičienė, kuriai išsakant prašomas bausmes kaltinamieji sėdėjo nuščiuvę. Ji prašė teismo kaltinamuosius pripažinti kaltais, Aldui J. ir Ernestui Š. prašė skirti 4 tūkst. eurų baudas, Deividui J. – 40 parų arešto. Kur kas griežtesnės bausmės prokurorė prašė narkotikų platinimu kaltinamiems Aretui M. ir Irmantui L. Aretui M. prašoma skirti 2 metus laisvės atėmimo, Irmantui L. – 2 metus ir 4 mėnesius.

Teismas nuosprendį visiems kaltinamiesiems skelbs liepos 9 dieną.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą