fbpx

Už vaikų įtraukimą į nusikalstamas veikas recidyvistas nuteistas laisvės atėmimo bausme

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajono gyventojas pripažintas kaltu dėl dviejų nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamų veikų darymą bei padėjimo jiems įvykdyti vagystes, o pastarieji nuo baudžiamosios atsakomybės už svetimo turto sugadinimą bei pagrobimą atleisti susitaikius su nukentėjusiais asmenimis.

Teismas nustatė, kad 2022 metų balandžio mėnesį T.D. 17 metų vaikinams pasiūlė lengvai užsidirbti pinigų važiuojant vogti. Vyras, duodamas patarimus kur ir ką vogti, teikdamas priemones, pažadėdamas realizuoti pagrobtus daiktus, padėjo A.G. ir M.R. Šilalės rajone įvykdyti vagystes. Jaunuoliai, veikdami bendrai, iš trijų sodybų pagrobė 40 litrų dyzelinio kuro, kelis akumuliatorius, transporto priemonės valstybinius registracijos numerius, elektros kabelį, du kaljanus, šachmatų žaidimą, bevertį telefoną. Be to, vogdami jie tyčia sugadino keletą durų, spynų, išdaužė automobilio stiklą. Minėtais nusikalstamais veiksmais nukentėjusiesiems buvo padaryta 325 Eur dydžio turtinė žala.

T.D. savo kaltę pripažino. Teismo posėdžio metu paaiškino, jog pasiūlė nepilnamečiams vogti, nurodė, kur važiuoti, o pavogtus ir jam atvežtus daiktus parduodavo, dalį už juos gautų pinigų atiduodamas bendrininkams. Šilališkiai A.G. ir M.R. taip pat neneigė savo kaltės dėl padarytų nusikalstamų veikų.

Teismas, skirdamas T.D. bausmę, atsižvelgė į tai, kad vyriškis savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. Tai teismas pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Tačiau jo atsakomybę sunkino nusikaltimų padarymas bendrininkų grupe ir būnant recidyvistu. Įvertinta ir tai, jog pakankamai jauno amžiaus vyras per gana trumpą laiką teistas net trylika kartų, yra nedirbantis, taip pat baustas ir administracine tvarka. Be to, teismas, skirdamas T.D. bausmę subendrino ją su ankstesnio teismo paskirta ir neatlikta laisvės atėmimo bausme. Vyrui paskirta galutinė 2 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė už vieno nesunkaus ir trijų apysunkių nusikaltimų padarymą.

– Nagrinėjamu atveju nėra pagrindo manyti, kad T.D. nedarys naujų nusikaltimų, nes praeityje jam buvo taikytas paskirtos bausmės vykdymo atidėjimo institutas, tačiau tai T.D. nepadarė teigiamos įtakos, nesuformavo nuostatos gyventi dorai ir gerbti įstatymus, – skirdamas realią laisvės atėmimo bausmę motyvavo teismas.

Nepilnamečiams, kurie pripažino savo kaltę dėl minėtų nusikalstamų veikų, atlygino padarytą žalą, baudžiamoji byla nutraukta. Jie teismo sprendimu atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius su nukentėjusiais asmenimis. Tačiau abiem vaikinams skirtos auklėjamojo poveikio priemonės – įspėjimas ir elgesio apribojimas 6 mėnesiams, įpareigojant juos nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar lankymusi sveikatos priežiūros įstaigose bei tęsti mokslą arba pradėti dirbti, arba registruotis Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą