Už žiaurų elgesį su šunimis bausta moteris sulaukė daugiau kaltinimų

Dalintis:

Po prieš metus nuskambėjusio šunų dauginimo skandalo Meldiklaukių kaime, jame šunis itin prastomis sąlygomis laikiusi Dalia Š. ir vėl atsidūrė teisėsaugininkų akiratyje. Moteris stojo prieš teismą už Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patarėjos Aušros Stumbrienės nežymų sveikatos sutrikdymą atliekant patikrinimą Natkiškių kaimo sodyboje.

Praėjusią savaitę Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje kaltinamąja paskelbta Meldiklaukių kaimo gyventoja Dalia Š. Prieš metus aplink jos sodybą susirinkusių gyvūnų mylėtojų dėka sukviestos tarnybos atliko patikrinimus ir nustatė, kad pasibaisėtinomis sąlygomis laikomi ir veisiami šunys. Moteris sulaukė verdikto – jai skirta bauda už žiaurų elgesį su gyvūnais, o šunų savininku laikytam jos sūnui – bauda bei šunų konfiskavimas.

Skandalas nusirito iki Pagėgių savivaldybėje esančio Natkiškių kaimo, kur gyvena Dalios Š. dukra A.Š.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) gavus skundą dėl gausybės laikomų ir veisiamų šunų, Aušra Stumbrienė su Sandra Jokubauskiene direktoriaus pavedimu išsiųstos į patikrinimą. Kaltinamajame akte skelbiama, kad būtent balandžio 27 dieną VMVT specialistėms nutarus paimti sodyboje rastus šunis ir pradėjus rinkti įrodymus tyrimui, Dalia Š. ėmė visaip trukdyti ir sukėlė A.Stumbrienei skausmą.

Nukentėjusiąja byloje laikoma VMVT Tauragės departamento patarėja A.Stumbrienė jau kitą dieną po incidento kreipėsi į ekspertus dėl ant rankos atsiradusių paraudimų, kurie vėliau, jos teigimu, tapo mėlynėmis.

Ketvirtadienį vykusiame teismo posėdyje Dalia Š. savo kaltės nepripažino. Dar prieš posėdį moteris pareiškė negalėsianti eiti į paskirtą teismo posėdžio salę, nes dėl sveikatos sutrikimų negalinti lipti laiptais. Paskyrus kitą posėdžių salę, teismo kaltinamoji ašarodama prašė pažiūrėti į jos ir nukentėjusiosios ūgį – esą vien dėl šio skirtumo negalėtų jai suduoti.

– Buvo filmuojama, policija visur. Su ja niekur viena nepasilikau. Mes prieš tai buvom nuvažiavę į Klaipėdą apžiūrėti sūnaus šunų, kaip jie laikomi. Tai kerštauja už tai. <…> Nuo rugsėjo (2020 m. rugsėjo 5 d., – aut. past.), kai atėmė sūnaus šunis, jos mane pradėjo gąsdinti. Policiją kvietinėja, banditai aplink namus. Nebuvo ten kam suduoti, dukra verkė visą laiką, – teismui ašaras braukdama tvirtino Dalia Š.

Apklausiama nukentėjusioji A.Stumbrienė teismui plačiau papasakojo, kokiu tikslu atvyko į Natkiškių kaimo sodybą, kurioje gyveno kaltinamosios dukra ir nuo ko prasidėjo konfliktas.

– Gavome skundą, kad Natkiškių sodyboje laksto daug šunų. Direktoriaus pavedimu išvykome į patikrinimą. Kai pavyko patekti į patalpas, pamatėme, kad jos apleistos, daug šunų, jie neprižiūrėti. Šaldytuve radom vakcinų, tai sukėlė Dalios pyktį. Pasakius, kad imsim šuniukus, prasidėjo klyksmas, koliojimasis, chaosas. Tada ji suėmė mano ranką. Antras kontaktas buvo lipant laiptais, kai ji man trenkė, – tikino A.Stumbrienė. – Septynerius metus dirbu valstybės tarnyboje ir to nėra buvę.

Į teismą kaip liudininkė kviesta kaltinamosios dukra A.Š. Tačiau ji plačiau apie įvykį nepasakojo – tik trumpai atsakinėjo į teisėjos ir prokuroro užduodamus klausimus. Jauna moteris taip pat bandė teismą įtikinti, kad VMVT specialisčių vizitas buvo kerštavimas už tai, kad moterys nuvyko į prieglaudą Klaipėdos rajone apžiūrėti šunų. A.Š. dar pridūrė nemačiusi, kaip mama trenkė nukentėjusiajai.

A.Stumbrienės kolegė S.Jokubauskienė patvirtino mačiusi kaltinamosios veiksmus. Paklausta, ar turi kokių nors asmeninių nesutarimų su kaltinamąja ir jos dukra, veterinarijos specialistė patikino, kad to nėra.

– Mes su jomis bendravome tik dėl administracinių tyrimų. Daugiau asmeniškai jokių ryšių neturime. Dalia bandė skambinėti į mano asmeninį telefoną, bet aš ignoruodavau, – sakė S.Jokubauskienė.

Savo baigiamojoje kalboje prokuroras Nomedas Metrikis teismo prašė pripažinti Dalią Š. kalta ir skirti jai vienerių metų laisvės apribojimą bei priteisti 500 eurų, kuriuos kaltinamoji turėtų įmokėti į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą.

– Nuo praėjusių metų netekau ramybės. Noriu eiti drąsiai į darbą ir negalvoti, kokių linkėjimų ar skundų sulauksiu. Noriu, kad Dalia jaustų pagarbą valstybės tarnautojams, nes savo darbą atlieku sąžiningai, – teise pasisakyti pasinaudojo A.Stumbrienė.

– Nesu tokių žodžių net girdėjusi, kokius ji sako, kad mes sakėm. Negaliu net klausytis. Prašau teisybės. Rankoje jėgos neturiu. Jei pasilipčiau laiptais, kaip jai į petį užduočiau? – žodį teismui tarė ir kaltinamoji.

Pirmadienį savo nuosprendžiu Tauragės apylinkės teismas pripažino Dalią Š. kalta ir skyrė jai laisvės apribojimą vieneriems metams. Taip pat nutarta skirti baudžiamojo poveikio priemonę – kaltinamoji turės sumokėti 500 eurų į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą