fbpx

Užsidirbti bandė ardydamas senovines plytas

Dalintis:

Pagėgių savivaldybėje esančiame Endriškių kaime pastatą ardęs ir plytas parduoti sumanęs Jevgenijus S. pateko į teisiamųjų suolą. Teismo posėdžio dalyvius nustebino Kultūros paveldo departamento apleistam pastatui padarytų nuostolių įvertinimas – prašo 7 tūkstančių eurų.

Anksčiau ne kartą teistas Pagėgių savivaldybės gyventojas Jevgenijus S. ir vėl sėdo į teisiamųjų suolą. Šįkart 50-metis vyras kaltinamas tuo, kad išgriovė pastato sieną. Nuostoliai padaryti ne tik pastato savininkui – žalos atlyginimo reikalauja ir Kultūros paveldo departamentas, mat suniokotas pastatas įrašytas į kultūros vertybių registrą. Nukentėjusysis V.L. teigė patyręs 1000 eurų žalą, o Kultūros paveldo departamentas nustebino teismo posėdžio dalyvius prašydamas priteisti net 7164 eurus.

Teisme Jevgenijus S. savo kaltę pripažino. Parodymus duoti sutikęs kaltinamasis pasakojo, kad sieną ardė kovo mėnesio pradžioje, norėdamas parduoti rinkoje vertinamas senovines plytas.

– Viskas išardyta buvo, niekieno ten. Užsidirbti norėjau. Vietinių dar klausiau, sakė, kad niekas negyvena ten. Ardžiau apie keturias dienas, buvau sutaręs, kad nupirks iš manęs plytas, – atvirai dėstė Jevgenijus S.

Kultūros paveldo departamento civilinį ieškinį palaikęs Kultūros paveldo departamento Telšių-Tauragės teritorinio skyriaus patarėjas Vidas Narbutas teismo klausiamas, kaip buvo nustatytas daugiau nei 7 tūkst. eurų siekiantis žalos dydis, sakė, kad paprastai skaičiavimus pagal specialią metodiką atlieka Kauno technologijų universitetas. Prokuroro klausiamas, ar kada pats matė minimą pastatą, V.Narbutas teigė pastatą matęs dar iki sunaikinimo ir esąs įsitikinęs, kad tai svarbus kultūros paminklas.

– Kur eis pinigai už žalą? Ar jie bus skirti to pastato pagerinimui? – klausė prokuroras Raimundas Aukštakalnis.

– Turbūt, kad ne, – atvirai teismui sakė V.Narbutas, pridurdamas, kad greičiausiai priteistos lėšos nukeliautų tiesiog į valstybės biudžetą.

Prokuroras baigiamojoje kalboje prašė kaltinamajam skirti dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant tokiam pačiam laikotarpiui. Tačiau taip pat teigė, kad civilinis ieškinys turėtų būti mažintinas.

Nuosprendį teismas skelbs šiandien.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą