Keturi jauni vyrai ir vieno jų žmona į teisiamųjų suolą sėdo dėl plėšimo įsibrovus į svetimus namus. Nusikaltimus vykdė ne visi vienu kartu – po kelis, tačiau į aštuonis baudžiamosios bylos tomus sugulė keturios vagystės vis iš to paties žmogaus. Vogė alkoholinius gėrimus iš vyro, kuris jais nelegaliai prekiavo.
Ketvirtadienį Tauragės apylinkės teisme buvo nagrinėjama baudžiamoji byla dėl plėšimo, kurioje keturi Šilalės rajono gyventojai Darius J., Eduardas K., Nerijus A. ir Karolis J. teisiami dėl alkoholinių gėrimų vagystės iš Traksėdžių seniūnijos gyventojo E.V. Į kaltinamųjų suolą sėdo ir vieno jų žmona Orinta K., kuri du kartus savo vyrą ir draugus vežė į nukentėjusiojo E.V. namus. Teismui moteris tvirtino, kad tik antrą kartą veždama vyrus į E.V. namus sužinojo, jog jie rengiasi daryti nusikaltimą, tačiau nesustabdė, o laukė mašinoje, kol jie pareis su grobiu.
Vagystes iš E.V. namų kaltinamieji įvykdė praėjusių metų liepos 14-ios, rugpjūčio 1-ios, rugsėjo 6-ios ir, šiemet, balandžio 5-ios naktimis, kai švęsdami pritrūkdavo alkoholinių gėrimų.
– Galvojom, kad važiuosim nusipirkti, bet gavos, kad važiavom pasiimti. Alkoholiniai gėrimai E.V. namuose buvo sudėti į maišelius. Kai įėjom jis buvo savo kambaryje. Sudaviau jam gal du kartus į nugarą ir laikiau už pečių, kad nesipriešintų. Bet nestipriai. Grįžom į namus gerti, bet atvažiavo pareigūnai, – apie paskutinę vagystę, įvykdytą balandžio mėnesį, teismui pasakojo anksčiau neteistas Nerijus A. Jis dalyvavo dvejose iš minimų keturių vagysčių.
Darius J. dalyvavo keturiose vagystėse, kiti – po du kartus.
Vyrai pabelsdavo į duris, o šeimininkui jas atidarius, vienas jų jį parversdavo ir laikydavo, kad nesipriešintų, o kitas susirinkdavo alkoholinius gėrimus. Kaltinamieji teismui pasakojo, kad kartą durys buvo nerakintos, kartą patys sugadinę duris sugebėjo atsirakinti. Patekus į vidų kartodavosi tas pats scenarijus – vienas laikė šeimininką, kitas pasiėmė alkoholinius gėrimus – degtinę, brendį, likerį, vyną, alų, šampaną. Kartą prigriebė elektros kabelį ir 50 eurų vertės mobilųjį telefoną, petardų. Du kartus prieš šeimininką buvo panaudotas fizinis smurtas – kartą Nerijus A. trenkė per veidą, o kitą kartą – per nugarą.
Teismui kaltinamieji prisipažino manę, kad apvogtas E.V. į policiją nesikreips, nes nelegaliai pardavinėjo alkoholinius gėrimus.
– Negalvojom, kad jis kreipsis į policiją nes nelegaliai pardavinėja šnapsą, – apklausiamas sakė Eduardas K.
Tačiau šių metų balandį, ne kartą ne tik šios kompanijos apiplėštas negalią turintis E.V. nebeapsikentė ir pranešė policijai. Pareigūnai greitai išaiškino įsibrovėlius.
Visi kaltinamieji savo kaltę pripažino ir gailėjosi, tvirtino, kad daugiau taip niekada nesielgs, nors kai kurie jų teisiami ne pirmą kartą.
Kaltę visiems pripažinus, baudžiamoji byla buvo išnagrinėta sutrumpinta įrodymų tyrimo tvarka. Būtent dėl to, laisvės atėmimo bausmės jiems bus sumažintos trečdaliu. Bylą kuruojantis prokuroras siūlė skirti griežtas laisvės atėmimo bausmes – 3 m. 9 mėn., 3 m. 3 mėn., 2 m. 2 mėn., 1 m. 10 mėn., o jiems talkinusiai Orintai K.– 4 mėn. Ką nuspręs teismas paaiškės rugsėjo 23-ą, kai bus skelbiamas nuosprendis šioje byloje.
Ketvirtadienį vykusio posėdžio metu dėl pernelyg didelių prokuroro pasiūlytų laisvės atėmimo bausmių pasisakė ne tik kaltinamųjų advokatas, bet ir nukentėjusiojo, civilinio ieškovo atstovas Rimvidas Valančius. Abu vieningai tvirtino, kad jauniems vyrams skiriamos tokios griežtos bausmės jų neišauklės, turės neigiamą poveikį. Esą, patekę į įkalinimo įstaigą, jie „praeis tam tikrą mokyklą“.
Šioje byloje buvo pateiktas Teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys – 18,80 Eur. Civilinį ieškinį pateikė ir nukentėjusysis E.V.
Nuo plėšikų nukentėjęs vyras prašo atlyginti 594,33 eurų turtinę žalą dėl pavogto alkoholio ir mobilaus telefono. Taip pat atlyginti 1000 eurų dydžio neturtinę žalą dėl E.V. patirtų neigiamų išgyvenimų, streso, skausmo. Kaltinamieji teisme tvirtino sutinkantys atlyginti padarytą turtinę ir neturtinę žalą, sumos neprašė sumažinti.