Veisėjai už žiaurų elgesį su šunimis – viešieji darbai

Dalintis:

Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį didelio atgarsio sulaukusioje šuniukų su pakirptomis balso stygomis byloje. Tauragiškė už žiaurų elgesį su gyvūnais turės 8 mėnesius dirbti viešuosius darbus visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.

Bylos duomenimis Jurga S. sudarė sąlygas jai priklausantiems 10 šunų atlikti draudžiamas veterinarines procedūras – balso stygų pašalinimą, tokiu būdu žiauriai elgėsi su gyvūnais, juos kankino ir dėl to gyvūnai yra suluošinti.

Kaltinamoji savo kaltę  baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu neigė. Ji teismo posėdžio metu nurodė, kad buvo sumasčiusi važiuoti gyventi į Ispaniją ir ieškojo, kas prižiūrėtų jos šunis. Rado atsitiktinai žmogų vardu Paulius, kuris sutiko nupirkti iš jos šunis. Jie pasirašė sutartį, kurioje sutarė, jog jei jai nepasiseks užsienyje ar atsirastų galimybė šuniukus išsivežti, ji per 2 mėnesius šuniukus pasiims. Kadangi į užsienį neišvyko, ji minėtus šuniukus susigrąžino. Jos manymu, per tą laiką, kai šuniukai buvo pas asmenį vardu Paulius, šis galėjo sudaryti sąlygas, kad šunims būtų pašalintos  balso stygos.

Tačiau kaltinamosios versija  teismo neįtikino. Jos versiją paneigė byloje apklausti liudytojai bei surinkta rašytinių įrodymų visuma. Teismas atkreipė dėmesį, kad kaltinamosios parodymai buvo nenuoseklūs ir nelogiški, kintantys ir prisitaikantys prie naujai nustatytų aplinkybių. Moteris apklausiama ikiteisminio tyrimo metu nenurodė, kad savo šunis būtų pardavusi kitam asmeniui. Taip pat nenustatyta, kad veisėjos šunys būtų priklausę kam nors kitam. Vėliau, apklausiama ikiteisminio tyrimo metu kaltinamoji jau nurodė, kad šunys buvo laikomi ne tik pas ją, bet ir pas kitus asmenis bei šios versijos laikėsi ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu. Kaltinamoji neįrodė, jos iškeltos versijos jokiais pagrįstais duomenimis. Teismas taip pat nelogiškais laikė kaltinamosios parodymus, kad  ji laikydama ne vienerius metus didelį kiekį šunų nepastebėjo, kad dauguma jų nelojo, nekaukė ir necypė.

Teismas įvertinęs surinktų įrodymų visumą, nusprendė, jog akivaizdu, kad 10 šunų balso stygų pažeidimas yra tyčinis, tikslingas šunų laikytojos Jurgos S. veiksmas, atsižvelgiant į tai, kad didelis kiekis šunų laikytas daugiabutyje esančiame bute, ir vykdyta neteisėta verslinio gyvūnų augintinių veisimo veikla, siekiant neatskleisti, kad kaimynystėje laikomas didelis kiekis šunų.

Skirdamas bausmę kaltinamajai, teismas atsižvelgė, kad padarytas nesunkus tyčinis nusikaltimas dorovei. Nenustatyta, kaltinamosios atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių, ji anksčiau neteista, administracine tvarka bausta vieną kartą, turi aukštąjį išsilavinimą, nedirbanti, todėl turi pagrindo manyti, kad geriausiai bausmės tikslai bus pasiekti jai paskyrus viešuosius darbus.

Be to, teismas jai uždraudė 3 metus laikyti naminius gyvūnus bei užsiimti jų veisimu bei konfiskavo 27  šunis ir perdavė juos nuolatinei globai.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Tauragės apylinkės teismo inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą