Vokeliuose atlyginimus mokėjusi odontologijos klinika atlygino žalą

Dalintis:

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra atliktame ikiteisminiame tyrime, kuriame Tauragėje veikianti odontologijos klinika ir jos direktorius buvo įtariami vokeliuose išmokėję beveik 47 tūkst. eurų darbo užmokesčio, padėtas taškas. Įmonė ir jos direktorius prisipažino ir atlygino padarytą žalą valstybei – per 35 tūkst. eurų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas po vieno iš FNTT vykdytų odontologijos įmonių patikrinimų.

Tyrimo duomenimis, Tauragėje veikianti odontologijos klinika dvejus metus savo darbuotojams dalį darbo užmokesčio mokėjo neoficialiai. Pareigūnai nustatė, kad 14-ai darbuotojų buvo papildomai išmokama ir neapskaitoma atlyginimų iš viso už beveik 47 tūkst. eurų. Taip į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta per 35 tūkst. eurų mokesčių – per 13 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio ir beveik 22 tūkst. eurų Valstybinio socialinio draudimo fondo įmokų.

Įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo buvo pareikšti bendrovės direktoriui ir juridiniam asmeniui – pačiai uždarajai akcinei bendrovei.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Laima Rokanskienė. Tyrimo metu įtariamieji pripažino kaltę ir buvo atleisti, esant Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 40 straipsnyje nustatytų sąlygų visumai: teisiami pirmą kartą, visiškai atlygino valstybei padarytą žalą, kuri siekia per 35 tūkst. eurų, – todėl byla buvo nutraukta. Įtariamieji – bendrovės direktorius ir juridinis asmuo atleisti pagal laidavimą, perduodant laiduotojo atsakomybėn be užstato, nustatant vienerių metų laidavimo terminą.

Be to, skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą: bendrovės direktoriui – 2000 eurų, bendrovei – 20 000 eurų.

Kuri Tauragės odontologijos bendrovė buvo patekusi į FNTT akiratį, neatskleidžiama.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą