Tiems, kurie persirgo ir pasiskiepijo, trečiosios dozės nereiks

Dalintis:

Vyriausybė trečiadienį nepaisydama mamų protestų nusprendė griežtinti pandemijos valdymą ir įvedė privalomus galimybių pasus vaikams nuo 12 metų. Toks reikalavimas įsigalios nuo gruodžio 28-osios.

Taip pat apibrėžtas galimybių paso galiojimo laikas. Nuo gruodžio 28 dienos jis galios 7 mėnesius arba 210 dienų persirgusiems ar pasiskiepijusiems viena „Janssen“ arba 2 kitų sertifikuotų gamintojų vakcinos dozėmis. Praėjus nustatytam terminui galimybių pasas bus pratęsiamas tik jei asmuo vis dar turės pakankamai antikūnų. Jei ne, jam teks pasiskiepyti trečiąja sustiprinančia COVID-19 vakcinos doze. Pasiskiepijus sustiprinančiąja dozę, galimybių paso veikimo terminas nenumatytas. Jei asmuo yra persirgęs COVID-19, liga buvo oficialiai patvirtinta PGR testu ir jis pasiskiepijo, sustiprinančiojo skiepo nereikės.

– Persirgusiems ir pasiskiepijusiems galimybių pasas galios neribotai, tik reikės atnaujinti kas du mėnesius, – „Tauragės kurjerį“ informavo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis.

Vyriausybė taip pat nutarė nuo gruodžio 1-osios leisti vieną kartą už valstybės lėšas atlikti antikūnų testą, bet nuo gruodžio 1 dienos galimybių pasas nebus išduodamas atlikus greitąjį antigeno testą. Nevakcinuotiems arba COVID-19 nepersirgusiems žmonėms norint išsiimti dokumentą galios tik PGR tyrimas. Neigiamo testo rezultatas galios nebe 48, o 72 valandas. Vaikams nuo 12 iki 16 metų galimybių pasas atlikus PGR tyrimą galios 7 dienas.

Taip pat leista sustiprinančiąja doze skiepytis anksčiau nei po pusmečio. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius ketvirtadienio rytą patvirtino, kad jaučiamas besiskiepijančiųjų suaktyvėjimas.

– Praėjusią savaitę paskiepijome 770 pacientų, o, pavyzdžiui, šiandien (ketvirtadienį) skiepysime 150 tauragiškių. Vyrauja 60–65 metų pacientai, taip pat tie, kurie serga lėtinėmis ligomis. Daugiausia skiepijasi sustiprinančia vakcinos doze, – sakė D.Petrošius.

Paklausėme tauragiškių – ar jie pritaria galimybių paso įvedimui vaikams nuo 12 metų?

Nijolė

Nijolė iš Žygaičių:

Norint, kad greičiau pasibaigtų pandemija, toks sprendimas teisingas. Vaikai juk irgi serga, reikia galimybių paso ir jiems. Aš pasiskiepijusi, persirgusi. Manau, kad užsikrėčiau kelionėje po Lietuvą. Viena moteris kosėjo, aš su ja bendravau ir susirgau. Persirgau nesunkiai ir dabar bent jau artimiausiu metu skiepytis nereikės, galimybių pasą turiu, ta2iau vis tiek labai saugausi.

 

Jonas

Jonas, tauragiškis:

Manau, kad nereikia vaikams tų pasų. Sako, kad jie pramogauja, kokia čia pramoga, jei per pertrauką į parduotuvę ateina bandelės nusipirkti. 12 metų vaikai juk niekur nevaikšto. Aš pats pasiskiepijęs, bet daugiau nežadu. Kol kas bent taip galvoju. Pats nesirgau, bet aplinkoje susirgusiųjų pažinojau.

 

 

Stasys

Stasys, tauragiškis:

Aš vaikų neturiu, tai man neaktualu. Jie serga, skiepytis reikia, matyt, valdžia žino, kokie sprendimai teisingi. Aš pasiskiepijęs, laukiu sustiprinančios dozės. Reikia kažkaip tą pandemiją suvaldyti.

 

 

 

Marija

Marija, tauragiškė:

Man atrodo, vaikams ribojimų nereikėtų, bet reikėtų juos paskiepyti. Vaikai serga ir smarkiai. Aš pati esu pasiskiepijusi ir trečią kartą eisiu skiepo. Naudojuosi galimybių pasu: einu į didžiąją parduotuvę, į kitas parduotuves. Reikia ribojimų, kitaip niekas nepagerės.

Mortos Mikutytės nuotraukos

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą