Trijose mokyklose dėl COVID-19 izoliuota po klasę

Dalintis:

Šiandien vykusiame Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento atstovė Vitalija Juzėnienė informavo, kad sergamumas rajone auga, izoliuotos kelios moksleivių klasės miesto mokyklose.  

Per praėjusią parą rajone nustatyti 7 nauji koronaviruso atvejai. Per pastarąsias septynias dienas rajone susirgo 60 žmonių, o per dvi savaites – 109 žmonės.

– Tauragėje turime vis daugiau susirgimų. Dėl pavienių susirgimų mokyklose izoliuotos trys klasės skirtingose miesto mokyklose, – informavo NVSC Tauragės departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Vitalija Juzėnienė.

Kokiose miesto mokyklose izoliuotos klasės, neatskleista.

Atsakydama į Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Tomo Raulinavičiaus klausimą, V.Juzėnienė paaiškino, kad diagnozavus COVID-19 moksleiviui, apie tai ugdymo įstaigą turi informuoti jo tėvai. Epidemiologinį tyrimą atliks, t.y. sąveiką turėjusius žmones nustatys mokykloje dirbantis visuomenės sveikatos specialistas. Turėjusieji sąlytį bus informuoti apie jiems privalomą izoliaciją. Tiek ugdymo įstaigose, tiek darbovietėse yra išaiškinami didelės ir mažos rizikos sąlytį turėję asmenys. Pagal tai sprendžiama, ar reikės izoliacijos.

Pasak V.Juzėnienės, rudenį nemažai žmonių suserga viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, kurių simptomai – kosulys, sloga, temperatūra esą tokie patys, kaip ir sergant koronavirusu. Tai parodo ir tyrimų dėl koronaviruso tyrimų atsakymai – tik 6,5 procento teigiami per pastarąsias septynias dienas.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė pranešė apie naujausią Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymą, kuriuo nurodoma, kad 3-ąja vakcinos doze bus vakcinuojami sveikatos ir socialinės sistemos, globos įstaigų darbuotojai bei vyresni nei 65 metai, kuriems praėjo 6 mėnesiai nuo antrojo skiepo.

Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška informavo, kad per praėjusią savaitę mobiliajame punkte apsilankė 627 asmenys. Mobilusis punktas dirba dviem pamainomis. Anot jo, yra poreikis dar ilginti darbo laiką, tačiau galimybių nėra, nes trūksta darbuotojų. Gali tekti atidaryti antrąjį kovidinį skyrių. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą reikalavimą Tauragės ligoninėje turi būti 30 lovų kovidiniams ligoniams. Šio ryto duomenimis šiame skyriuje gydomi 24 pacientai. Reanimacinėse lovose pacientų nėra, tačiau dviem iš jų pajungti padidinto deguonies teikimo aparatai.

Praėjusią savaitę ligoninė profilaktiškai testavo 24 savo darbuotojus, kurie šiuo metu yra nepasiskiepiję ir nesirgę. Dėl tam tikrų priežasčių testuoti ir 12 ligoninėje besigydančių pacientų. Koronaviruso nustatyta nebuvo. Tačiau praėjusią savaitę viena slaugytoja susirgo COVID-19, ar darbuotoja skiepyta – ligoninės vadovas nepatikslino.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą