fbpx

Turtuoliai vargšai: daugiausia turto sukaupė ūkininkai

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija praėjusią savaitę paskelbė 48 tūkstančius viešų turto deklaracijų duomenų išrašų už 2020 m. Turtingiausias Tauragės politikas, ūkininkas Kęstutis Balašaitis nusistebėjo, kad savo turtine padėtimi aplenkė senuosius tarybos narius, ir patikino – visas jo turtas investuotas į žemę ir sunkiąją techniką. Antroji turtingiausiųjų sąraše – taip pat ūkiškai besiverčianti Jolantos Skrodenienės šeima. Abu šie tarybos nariai priklauso Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Valdo 250 ha žemės

Turtingiausias Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Balašaitis kartu su žmona Larisa valdo beveik 780 tūkstančių eurų turtą. Didžiausias šeimos turtas – žemės sklypai, bendra jų vertė – per 300 tūkstančių eurų. L.Balašaitienė deklaravo ir 57 tūkstančių eurų skolą.

Įvardytas turtingiausiu Tauragės politiku, K.Balašaitis nusistebėjo:

– Tai ką, ankstesni turtingiausieji nusigyveno? Kaip čia taip gavosi? – kalbinamas „Tauragės kurjerio“, juokavo politikas.

Kęstučio Balašaičio paklausėme – ar kad ūkininkai blogai gyvena – mitas? K.Balašaitis į šį klausimą atsakė su ironija – nesvarbu, kad paskendę skolose, bet oficialiai kai kurie ūkininkai vos ne milijonieriai.

– Pagrindinis mano turtas – žemė, technika. Tačiau viskas perkama skolinantis lėšas. Žinoma, negaliu neigti, tai didelis turtas, daug žemės, – sakė politikas.

Kęstutis Balašaitis valdo apie 250 ha žemės, ūkininkauja augalininkystės ūkyje: augina rapsus, kviečius, pupas, žirnius. Ūkio darbus dirba ir pats K.Balašaitis, ir abu jo suaugę sūnūs. Kitus darbininkus samdo. Politikas sako nesureikšminantis, jei pačiam tenka sėsti prie traktoriaus ar kitos žemės ūkio technikos vairo.

– Tėtis mane mokė: sūnau, viską mokėk, bet ne viską dirbk. Kai pats moki, tai gali ir kitą sukontroliuoti, – mano tarybos narys.

Paklaustas, ar pastarieji karščiai labai pakenkė jo ūkiui, K.Balašaitis patikino, kad nuostolių tikrai bus, ypač nuo didžiulės kaitros nukentėjo vasarojus.

Penketuke – verslininkai

Į K.Balašaitį savo šeimos turtais lygiuojasi jo partietė tarybos narė Jolanta Skrodenienė – kartu su vyru Petru jiedu valdo taip pat beveik 780 tūkstančių eurų vertės turtą. Tai žemės ūkio technika, žemės sklypai, piniginės santaupos. Skrodenių šeima taip pat ūkininkauja. Su J.Skrodeniene „Tauragės kurjeriui“ susisiekti nepavyko – politikė šiuo metu atostogauja, jos telefonas išjungtas.

Trečioje vietoje – apie 600 tūkstančių eurų vertės turtą valdantys Pranas ir Rita Petrošiai. Jiedu nurodė turintys butą, namą, nebaigtų statybų, santaupų Petrošių šeima beveik nedeklaravo. Tačiau ir jokių skolų neturi.

Verslininkai Tomas ir Irena Alijošiai valdo 525 tūkstančių Eur vertės turtą – tai daugiausia įvairus nekilnojamasis turtas ir piniginės santaupos.

Penkti turtingiausiųjų sąraše – liberalas Darius Stankus ir jo žmona Birutė. Šeima deklaravo valdanti beveik 450 tūkstančių Eur turtą. Tai namas, žemės sklypas, vertybiniai popieriai, santaupos. Beje, D.Stankaus mašinos vertė – vos 88 Eur.

Vidutiniokų turtai – butai, mašinos ir santaupos

Nepartinio Roberto Piečios ir jo sutuoktinės Rasos bendras turtas – apie 290 tūkstančių Eur: namas, žemės sklypas, butas, piniginės santaupos.

Socialdemokratas Darius Petrošius valdo 250 tūkstančių Eur turtą. Tai namas, žemės sklypas, automobilis ir santaupos.

Po jo rikiuojasi partiečio Vaclovo Karbauskio ir jo žmonos Rimutės šeima – jųdviejų turtas siekia taip pat apie 250 tūkstančių eurų. V.Karbauskis nurodė važinėjantis 21 tūkstančio eurų vertės automobiliu, šeima turi namą, žemės sklypą ir piniginių santaupų.

Nepartinio Vilmanto ir Rasos Liorančų šeima turi sukaupusi 230 tūkstančių Eur vertės turtą – namą, turi santaupų ir dar 10 tūkstančių Eur yra pasiskolinę.

Labai panašus turtas ir socialdemokrato Stasio Lapės – jiedu su žmona medike Marija valdo 220 tūkstančių Eur turtą. Tai namas, žemės sklypas, keli automobiliai ir piniginės santaupos.

Konservatorė Giedrė Stulginskienė su sutuoktiniu Arūnu turi sukaupę turto už beveik 180 tūkstančių Eur. Tai butas, namas, automobiliai, žemės sklypas, santaupos.

Socdemo Viktoro Kovšovo ir jo žmonos Danutės turtas siekia apie 170 tūkstančių Eur.

Vicemerė Virginija Eičienė valdo maždaug 160 tūkstančių Eur vertės turtą (V.Eičienė nurodė važinėjanti automobiliu, kurio vertė – 25 tūkstančiai Eur). Vicemerė deklaravo ir 16 tūkstančių Eur skolą.

Konservatoriaus Raimondo Matemaičio ir jo žmonos Ritos turtas – 150 tūkstančių Eur, Efremos ir Audriaus Bitinų – taip pat beveik apie 150 tūkstančių Eur, beveik tiek pat turto deklaravo ir buvęs meras Sigitas Mičiulis ir jo žmona Regina.

Socialdemokratės Ritos Grigalienės sukaupto turto vertė – apie 120 tūkstančių Eur, apie 100 tūkstančių Eur užgyveno nepartinis Sigitas Kancevyčius su žmona Rasa, o liberalės Eglės Ramanauskaitės turtas nesiekia 90 tūkstančių Eur. Šiuo metu po sunkios ligos sveikstantis Eugenijus Margis deklaravo valdantis apie 80 tūkstančių Eur vertės turtą, Vidas Bičkus – apie 70 tūkstančių Eur.

Kukliausiai gyvenantys turi ir skolų

Kukliausiai gyvenantys deklaravo keturi tarybos nariai, tarp kurių – Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. Pastarojo turtas siekia 21 tūkstantį Eur: 12 tūkstančių eurų įvertintas žemės sklypas, dar apie 9000 Eur meras turi susitaupęs, apie 10 tūkstančių Eur pasiskolinęs.

Mero partietė Rima Bandzinaitė-Latožienė valdo 36 tūkstančių Eur vertės turtą – turi butą, mašiną ir 26 tūkstančių Eur skolą. Jos vyras Valdas jokio turto neturi, nurodė esąs skolingas apie 700 Eur.

Liberalas Linas Janušonis su žmona Mante valdo 35tūkstančių Eur turtą – turi butą, mašiną ir 11 tūkstančių Eur skolą.

Socialdemokrato Mato Petraičio turtas – 19 tūkstančių Eur: mašina ir santaupos.

Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė deklaravo 82 tūkstančių Eur vertės turtą. Seimo narys Romualdas Vaitkus taip pat gyvena kukliai – deklaravo 53 tūkstančius Eur, parlamentarė Aušrinė Norkienė – 190 tūkstančių Eur turtą ir 26 tūkstančių Eur skolą.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą