fbpx

Urėdija eglutes siūlys tik medelyne, šakų nedalins

Dalintis:

Tauragiškiams, įpratusiems nebrangiai kalėdines eglutes įsigyti iš urėdijos, ankstesniaisiais metais prieš Kalėdas prekiaudavusios Gedimino gatvėje, šiemet teks nusivilti – urėdija prekybą vykdys tik medelyno teritorijoje. Antrąją gruodžio savaitę nukirstas eglutes bus galima įsigyti darbo dienomis kiek prailgintu darbo laiku, o atsiskaitymas galimas tik banko kortelėmis.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninis padalinys informavo, kad šiemet keičia prekybos kalėdinėmis eglutėmis vietą ir būdą. Eglučių bus galima įsigyti, tačiau ne prie Gedimino gatvėje esančio prekybos centro – per dideli kaštai, o ir būriuotis draudžiama. Lankytojų srautus suvaldyti viliamasi pirkėjus pasitinkant medelyno teritorijoje Papušynės kaime.

– Pernai pradėjome pirkėjus pratinti prie galimybės medelį įsigyti atvykus į medelyną, tačiau prekiavome ir Gedimino gatvėje. Visgi mums tai brangu – po darbo valandų ir savaitgaliais darbininkams reikėdavo už darbą mokėti dvigubai, dar susimokėti prekybos centrui už prekybinės vietos nuomą. O dabar dar ir karantinas – draudžiama būriuotis, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Romas Galkauskas, urėdijos miško apsaugos specialistas.

Prekybą kalėdinėmis eglutėmis planuojama pradėti jau gruodžio 7 dieną, ji tęsis iki gruodžio 23 dienos. R.Galkauskas patikslino, kad kol kas dar centralizuotai nenuspręsta, ar keisis eglučių kainos, tačiau pernai eglaitę buvo galima įsigyti nuo kelių eurų, o 1,5–2 m skarotoji kainavo tik 7 eurus.

– Dabar žmonės gal labiau norės šakų, nes jau prasidėjo šalnos ir nori apdengti savo augalus kiemuose. Tačiau kiti, žinodami, kad pas mus pigu ir norėdami kalėdinės atmosferos namuose, įsigyja eglutę anksti. Kai spygliai ima byrėti, prieš pat Kalėdas atvyksta ir nusiperka antrą. Pagrindinė prekyba eglutėmis prasideda likus savaitei iki švenčių, – pirkėjų įpročiais pasidalijo medelyno meistrė Giedrė Termenienė.

Pašnekovė sako, kad patrauklios eglučių kainos privilioja nemažai pirkėjų. Ne vienas tikisi didesnio pasirinkimo – norėtų medelio vazone, kėnio ar sidabrinės eglės. Tačiau specialių kalėdinių medelių plantacijos Tauragės medelyne nėra, tad klientams siūlomos tik paprastos eglės, dėl retinimo iškirstos miškuose. Įprastai tokios eglutės turbūt būtų panaudotos medelyno kompostui ar kūrenimui, tačiau kalėdiniu laikotarpiu jos gali bent trumpam papuošti namus.

– Kad rastų retinimui reikalingoje vietoje augančią vešlią ir gražią eglutę, miškininkai nueina ne vieną kilometrą. Kartais vos kelias tinkamas randa. Jei vienas eglutės šonas nevešlus, siūlome jį sukti į sieną, kitiems pirkėjams, išsirinkusiems aukštesnį, nei reikia, medelį, galime ir patrumpinti, – kalbėjo G.Termenienė.

Pernai per dvi prekybines vietas urėdija išpardavė 508 eglaites. Šiemet planuojama parduoti kone perpus mažiau – 300. Specialistai teigia, kad kirsti ir vežti į prekybą medelių neskubama, orientuojamasi pagal pirkėjų srautus. Jei bus daugiau norinčių, bus ir medelių.

Medelyne eglaitės auga 4 metus ir pasiekia maždaug 25 cm aukštį: tik tada iškeliauja į atsodinamus miškus. Mortos Mikutytės nuotrauka

Beje, anot pašnekovų, namuose nukirsta eglaite ilgiau džiaugsitės, jei jos stiebą įmerksite į vandenį ar įstatysite į drėgną smėlį. Tik jokiu būdu negalima naudoti keliams barstyti skirto smėlio – jis sumaišytas su druska, kuri medelio džiūvimą tik pagreitins. Šiek tiek pagelbėti gali ir medelio apipurškimas vandeniu, bet ryškesnio efekto nuo to nebus.

Su maišeliu atvykę pirkėjai galės gauti ir džiovintų pušų kankorėžių. Juos urėdijos darbuotojai paprastai renka ir džiovina dėl sėklų. Tačiau sėkloms išbyrėjus lieka dailus išsipūtęs kankorėžis, kurį galima naudoti kuriant natūralias puošmenas. Giedrė atskleidė, kad spalį ir lapkritį džiovinimui surinkta daugiau nei tona pušų kankorėžių.

O kada gi vyks įprasta prieš Kalėdas šakų dalinimo akcija? Daugybė žmonių, kurie nenori puošti eglutės, kasmet Pilies aikštėje prieš šventes skubėdavo pasiimti nemokamai dalijamų eglių ir pušų šakų. Tačiau šiemet pandemija ir čia prikišo nagus – akcijos „Parsinešk Kalėdas į namus“ nebus.

– Ar matėte, kiek žmonių susirinkdavo į šakų dalybas? Dabar karantinas, būriuotis neleidžiama. Tai jei dalintume, turbūt reikėtų šalia policijos pareigūnų, kurie padėtų srautus sukontroliuoti ir prižiūrėtų, kad žmonės nesibūriuotų, – tvirtino R.Galkauskas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą