Vakcinavimo centrą iškeldins iš bendruomenių namų

Dalintis:

Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje sunerimta dėl augančio sergamumo koronavirusu. Nepaisant to, vakcinacijos tempai lėtėja, o artėjant rudeniui Tauragės bendruomenių namai siekia grįžti prie savo numatytų projektų ir prašo atlaisvinti patalpas. Planuojama vakcinacijos centrą iškeldinti.

Penktadienį sušauktame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje aptartas sergamumo koronavirusu augimas, vakcinacijos tempai. Panašu, kad vakcinavimo turas po Tauragės rajoną netapo panacėja – Dauglaukyje skiepytis ryžosi tik 13 žmonių, Visbaruose – vos 10. Tik ketvirtadienį batakiškiams pasiūlius rinktis iš „Pfizer“ ir „Janssen“ vakcinų sulaukta 80 pasiskiepyti panorusių žmonių. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius penktadienį vykusiame posėdyje atskleidė, kad pirmadienį visi suplanuoti vakcinavimo laikai užimti – talonų nebėra, žmonės sukruto išgirdę, kad gauta „Janssen“ vakcinos siunta.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė užsiminė apie kitas numatytas akcijas – ruošiamasi vakcinas nuo koronaviruso pasiūlyti prie didžiausių prekybos centrų. Ši akcija planuojama visoje Lietuvoje, prisijungs ir Tauragės rajonas. D.Petrošius tvirtino, kad jau planuojamas vietos paruošimas būsimoms akcijoms, mat po skiepo kiekvienas žmogus privalo likti keliolikai minučių skiepijimo vietoje stebimas medikų. Svarstoma aikštelėje pastatyti autobusą ir palapinę, kad atsižvelgiant į bet kokias oro sąlygas būtų galima patogiai išbūti numatytą laiką.

Posėdžiui vadovavęs Tomas Raulinavičius teigė išgirdęs Tauragės bendruomenių namų valdybos prašymą atlaisvinti patalpas ir iškraustyti vakcinacijos centrą. Esą skiepijimo tempai sumažėję, antplūdžio nėra, tad ir tokio dydžio patalpų nebereikia, o bendruomenių namai yra įsipareigoję tęsti anksčiau numatytus projektus – tam reikia patalpų.

– Svarstome perkelti vakcinavimo centrą arčiau miesto centro. Manau, vakcinavimo centras turėtų labiau veikti mobiliųjų komandų pagrindu ir tuo pačiu būti arčiau centro. Veikiausiai vakcinavimo centras bus perkeltas nuo rugsėjo. Mano siūlymas – perkelti skiepijimą į Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro arba Raudonojo Kryžiaus patalpas, – kalbėjo T.Raulinavičius.

Donatas Petrošius išsakė pageidavimą perkėlimą atlikti nuo spalio 1-osios – tai būtų patogiau gyventojams, mat tie gyventojai, kuriems revakcinacija suplanuota rugsėjo mėnesį, gali pasimesti ir nežinoti, kur ateiti. Vakcinavimo centro iškeldinimo klausimą svarstyti ir galutinį sprendimą priimti turės Ekstremaliųjų situacijų komisija.

Taip pat posėdžio metu iškeltas klausimas dėl renginių tikrinimo. Vienas posėdžio dalyvių tvirtino buvęs uždaroje patalpoje organizuotame renginyje, kuriame dalyvavo kone apie 100 žmonių, tačiau niekas netikrino, ar žiūrovai turi galimybių pasus, ar dėvi kaukes. Savivaldybės gydytoja R.Stasytienė informavo, kad saugumo užtikrinimu turi rūpintis renginio organizatoriai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą