Vakcinavimo tempai lėtės – Tauragė negauna žadėtų vakcinų

Dalintis:

Nors dar mėnesio pradžioje „Vaxzevria“ vakcina nuo koronaviruso pasiskiepiję Tauragės rajono vadovai tikino, kad balandį rajonas gaus bent 4000 kelių gamintojų vakcinos dozių, panašu, kad ši prognozė gali ir neišsipildyti. Šią savaitę Pirminės sveikatos priežiūros centras negavo numatytų „Moderna“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinų. Gyventojų vakcinavimas sulėtėjo.

Planavo skiepyti namuose

Iki šiandien per pusę balandžio mėnesio už rajono gyventojų skiepijimą atsakingam Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) paskirtos 1824 vakcinos dozės. Balandžio 7-ąją  ir 12-ąją iš viso atvežta 1698 „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozės, vakar gautos dar 126 „Vaxzevria“ vakcinos. Ne visos vakcinos skirtos pirmajam skiepui. Dalis „Pfizer-BioNTech“ vakcinų bus sunaudota skiepijant antruoju būtinuoju skiepu.

– Jau ne kartą esame pasimokę. Pažada, kad gausime daug vakcinų, o Tauragę pasiekia kelis kartus mažesni kiekiai. Ketvirtadienį „Vaxzevria“ pirmam skiepui tauragiškius registravome tik vakariniam laikui. Noriu pasidžiaugti, kad vakcinos pas mus neužsistovi, bet jų rajonui reikėtų gerokai daugiau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė PSPC vadovas Donatas Petrošius.

Paklaustas, kodėl rajono nepasiekia suplanuotas ir iš anksto suderintas vakcinų kiekis, D.Petrošius tikslių vėlavimo priežasčių nežinojo.

– Sveikatos apsaugos ministerija pakeitė nuomonę ir dalis Tauragei pažadėtos vakcinos bus paskirstyta atraminėms ligoninėms. Buvome pasiruošę vykti pas gyventojus į namus ir juos skiepyti, o dabar viskas nuėjo šuniui ant uodegos, – sakė D.Petrošius.

Tauragės gyventojai noriai skiepijasi „Pfizer“ vakcina. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pasak įstaigos vadovo, „Johnson & Johnson“ vakcinos Tauragei atšauktos dar iki gamintojo sprendimo sustabdyti vakcinų platinimą Europoje. JAV maisto ir vaistų administracija bei Ligų kontrolės centrai nusprendė laikinai stabdyti skiepijimą šia vakcina po pranešimų apie 6 retų kraujo krešulių susidarymo atvejus paskiepytiems pacientams Jungtinėse Valstijose. Panašių krešulių susidarymo atvejų buvo registruota po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina Europoje.

Strigs ir kitą savaitę

– Šią savaitę buvome suplanavę paskiepyti 50 senjorų. Turėjome planą vykti pas juos į namus ir taip supaprastinti jų vakcinavimo procesą. „Johnson & Johnson“ užtenka vienos vakcinos dozės. Šiai vakcinai nebuvo taikomas ir skiepijamųjų amžiaus cenzas. Nebuvo nurodyta ir gretutinių kontraindikuotinų susirgimų. Vienintelis faktorius, kam netinkama vakcina – alergija veikliosioms medžiagoms, – sakė D.Petrošius.

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcinomis kol kas stabdo visoje Lietuvoje, bet Tauragės nepasiekė ir rajono gyventojų lauktos „Moderna“ vakcinos dozės.

– Turėjo atvežti 100 šios vakcinos dozių. Greičiausiai čia logistikos bėdos. Penktadienį turėjome gyventojus vakcinuoti „Moderna“, bet vakcinuosime „Pfizer-BioNTech“ likučiu. Tokie vakcinų atšaukimai ar perskirstymai kerta labai skaudžiai. Darbus planuojame iš anksto, pacientus registruojame taip pat iš anksto, – apmaudžiai kalbėjo PSPC vadovas.

Donato Petrošiaus teigimu, atšaukus dviejų gamintojų vakcinų tiekimą, ministerija kassavaitinių „Pfizer-BioNTech“ ir „Vaxzevria“ dozių Tauragei nepadidino.

Paskiepyta beveik 17 proc.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė pranešė gavusi iš Sveikatos apsaugos ministerijos paaiškinimą, kad suplanuotos vakcinos rajoną pasieks, bet tiksliai dar nežinoma, kada.

Mortos Mikutytės nuotrauka

– Planuoja, kad „Moderna“ vakcinos į Lietuvą bus atskraidintos sekmadienį ar pirmadienį. Jei viskas bus gerai, tikimybė, kad gausime jas kitą savaitę, yra. Tiesa, jų kiekis bus nedidelis. Kol kas mūsų specialistai gyventojus skiepys tuo, ką turi, – sakė savivaldybės gydytoja.

Paklausta, ar vakcinavimo procesas vyksta sklandžiai, R.Stasytienė patikino, kad rajonas pasiekė šalies skiepijimo vidurkį.

– Jei norime paskiepyti visus gyventojus, mums reikia dar 30 000 vakcinos dozių, – informavo savivaldybės atstovė.

Statistikos departamentas ketvirtadienį paskelbė, kad Tauragės rajonui per visą vakcinavimo laiką pristatytos 9184 vakcinos dozės, iš jų panaudota – 8403. Vakcinų likutis rajone – beveik 800 dozių. Jei rajonui reikia dar 30 000 dozių ir per savaitę rajoną pasiektų vos 1000, nedidėjant vakcinų tiekimo tempams, visi rajono gyventojai turėtų būti paskiepyti tik vėlų rudenį, o tie, kurie abiem dozėmis buvo paskiepyti metų pradžioje, rudenį turėtų vakcinuotis iš naujo.

Ketvirtadienio duomenimis, rajone abiem vakcinos dozėmis paskiepyti 2188 gyventojai.

Vakar Tauragės vakcinavimo „Tauragės kurjerio“ kalbinti skiepytis atvykę senjorai džiaugėsi sulaukę „Pfizer“ vakcinos. Gyventojai atviravo, kad „Vaxzevria“ vakcinos dėl pasklidusios neigiamos informacijos apie ją kiek baiminosi. Ketvirtadienį Vakcinavimo centras Tauragėje dirbo dviem pamainomis, žmonės aktyviai vyko skiepytis visą dieną. Nuo 16 val. gyventojai vakar skiepyti „Vaxzevria“, skiepytis popietinėmis valandomis atvyko jaunesni tauragiškiai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą