Valstybė tiesia rankas į Tauragės ligoninę

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija Tauragės rajono savivaldybei pasisiūlė tapti Tauragės ligoninės dalininke. Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška sako, kad savivaldybės taryba turės apsispręsti, ar priimti pasiūlymą, o jei priims, nebe savivalda spręs, kuriuos ligoninės skyrius išlaikyti, kuriuos uždaryti. Rajono meras ministerijos siūlymo komentuoti neskuba, atsakymų laukiame ir iš ministerijos.

Siekia susigrąžinti deleguotas funkcijas

Šiuo metu viešosios įstaigos Tauragės ligoninė savininkė yra Tauragės rajono savivaldybė, įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendina savivaldybės taryba.

Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, rugsėjo 6-ąją Sveikatos apsaugos ministerija atsiuntė raštą, kuriuo valstybė siūlosi tapti Tauragės ligoninės dalininke. Tokius pokyčius mūsų ir kitoms šalies ligoninėms gali atnešti nuo spalio 1-osios įsigaliosiantys Sveikatos sistemos ir Sveikatos priežiūros įstatymų pakeitimai.

Jei savivaldybės taryba priimtų siūlymą, VšĮ Tauragės ligoninė savininkės būtų ir valstybė, ir Tauragės rajono savivaldybė. Valstybės funkcijas įgyvendintų Sveikatos apsaugos ministerija.

– Kol kas turime labai nedaug informacijos, nežinome, kaip toks valdymas atsispindėtų realybėje, – ketvirtadienį vykusiame savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje teigė savivaldybės gydytoja.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška patikslino, kad tai vienas Sveikatos apsaugos ministerijos reformos žingsnių:

– Vyriausybė rajono ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų valdymą anksčiau buvo perdavusi savivaldybėms, o dabar deleguotas funkcijas nori susigrąžinti. Mano manymu, tai reiškia, kad ministerija, tapusi dalininke, spręs, kokias paslaugas kuriose įstaigose reikia teikti. Ministerija į savo rankas perimtų planavimą, kokios ligoninės kokias funkcijas vykdys, kokius skyrius galima uždaryti ar ką praplėsti. Savivaldybė bus atsakinga už pastatų priežiūrą, kitą ūkinę veiklą.

Tauragės ligoninė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Spręs savivaldybė, ne ligoninė

Anot L.Indriuškos, vis dėlto pati rajono savivaldybė turi teisę priimti sprendimą, ar įsileisti naują dalininką į viešąją įstaigą. Ligoninė tokiam sprendimui įtakos neturi.

– Jie siūlosi tapti dalininkais, bet nemačiau, kad būtų parašyta, kodėl to reikia. Šis mišraus valdymo modelis tik siūlomas. Dalininke gali likti ir viena savivaldybė arba kelios savivaldybės sukurti bendrą įstaigą, – posėdyje pabrėžė L.Indriuška.

Tarybos narys Raimondas Matemaitis pasiūlė ministerijos atstovų pasiteirauti, koks finansinis meduolis už tai siūlomas.

Tauragės rajono savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Skrodenienė patikino, kad tarybai šis klausimas kol kas nebus teikiamas:

– Reikia dar diskutuoti, gilintis.

Anot savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės, daugiau aiškumo bus po rugsėjo 28-ąją planuojamo susitikimo su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais.

– Susitikimas turėjo įvykti anksčiau, tačiau vis buvo nukeliamas. Tikimės, kad susitikimo metu bus pateikti aiškesni siūlymai, o kol kas mes, administracija, nieko konkretesnio negalime pasakyti, – sakė G.Rakauskienė.

Po posėdžio „Tauragės kurjerio“ kalbintas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas šiuo klausimu nuo išsamesnių komentarų susilaikė:

– Dar laukiame daugiau išsamios informacijos šiuo klausimu, todėl šiandien dar sunku komentuoti.

L.Indriuška: galimos įvairios variacijos

Po posėdžio Tauragės ligoninės direktorius L.Indriuška „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad Sveikatos sistemos ir Sveikatos priežiūros įstatymų pakeitimai buvo priimti birželio 29-ąją, jie įsigalios spalio 1-ąją. Anot ligoninės vadovo, ne ligoninė sprendžia, todėl informaciją turi teikti įstatymų leidėjai arba savivaldybė, kuri ir priims sprendimą.

– Negaliu atsakyti apie ministerijos ketinimus, pasiūlymas pateiktas Tauragės rajono savivaldybės tarybai ir ji spręs. Kituose rajonuose ligoninės gal jungsis su pirminės sveikatos priežiūros centrais. Galimos įvairios variacijos, o galima pasiūlymo ir nepriimti, – mano L.Indriuška.

Ligoninės vadovas išvengė atsakymo į klausimą: gerai ar blogai būtų tauragiškiams, jei Tauragės ligoninės dalininke taptų valstybė. Tačiau paklaustas, ar mūsų ligoninė gali tapti tik dienos stacionaro medicinos įstaiga, atsakė, kad tai mažai tikėtina. Pasak L.Indriuškos, Tauragės ligoninė teikia regiono lygmens ligoninei priskiriamas paslaugas, teikia daugiau paslaugų nei kai kurios rajoninės ligoninės.

Atsakymo, kas laukia Tauragės ligoninės ir kodėl valstybė siekia tapti šios įstaigos dalininke, iš Sveikatos apsaugos ministerijos nesulaukėme. Kai tik gausime, jį publikuosime.

Liepą Tauragėje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikino, jog Tauragės ligoninės tikrai neuždarys. Mortos Mikutytės nuotrauka

Priešingas siūlymas: globos namus perduos savivaldybei

Vietos politikai svarsto ir priešingą modelį – dėl Adakavo socialinių paslaugų namų perdavimo savivaldybei. Ši įstaiga dabar pavaldi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Apie Adakavo socialinių paslaugų namų perdavimą bendrauta su socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene, kuri lankėsi Adakavo socialinių paslaugų namuose.

– Konkretūs sprendimai dar nepriimti. Ministerijos atstovas dalyvaus tarybos posėdyje ir pristatys detalesnę perdavimo informaciją. Išgirsime, kokiomis sąlygomis savivaldybei būtų perduodama įstaiga, koks bus finansavimas užtikrinant socialinę globą žmonėms, kurie yra ne tik iš mūsų, bet ir kitų savivaldybių, – patikslino savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą