Socialines pašalpas iš savivaldybės biudžeto gaunantys asmenys už tai turi atlikti seniūnijose jiems paskirtą visuomeninę veiklą, tačiau po karantino atsirado kita galimybė – užsiregistravusieji Užimtumo tarnyboje gali gauti darbo paieškos išmokas iki 200 eurų. Daugelis ten ir nuskuba, o seniūnijos netenka pagalbininkų. „Šiemet gatvėse lapų bus daugiau“, – nusivylimo neslepia miesto seniūnas.
Sumažėjo triskart
Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė patvirtino, kad Užimtumo tarnybai pradėjus mokėti darbo paieškos išmokas labai sumažėjo socialinės pašalpos gavėjų. O siuntimų atlikti visuomenei naudingus darbus sumažėjo nuo 149 vasarį, prieš karantiną, iki 47 rugpjūtį.
– Lyginame vasarį, liepą ir rugpjūtį: vasario mėnesį buvo išrašyti 149 siuntimai dalyvauti visuomenei naudingoje veikloje, liepą – 81, rugpjūtį – 47. Vasarį 1303 asmenims buvo išmokėta 95 tūkstančiai eurų socialinių pašalpų, liepą – 1287 asmenims 109,5 tūkst. eurų, rugpjūtį – 977 asmenims 79,2 tūkst. eurų, – informavo savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vadovė.
Seniūnas iš anksto atsiprašo
Kuo mažiau pašalpų išmokama per Socialinės paramos skyrių, tuo mažiau žmonių ateina į seniūniją dirbti visuomenei naudingų darbų. Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus sako, kad nebeliko, kas padėtų tvarkyti aplinką, o darbo rankų seniūnijai labai reikia. Seniūnas atskleidžia: pirmosiomis rugsėjo dienomis nė vienas tauragiškis dar nebuvo atėjęs atlikti visuomenei naudingų darbų. Kai kurie atvirai rėžia: kam atidirbti ir gauti 100 eurų pašalpą, jei gali nedirbti ir gauti 200 eurų iš Užimtumo tarnybos.
– Situacija liūdna. Rugsėjį sunkiai, bet dar išsiversime, o nuo spalio nebeįsivaizduoju, kaip bus. Šiuo metu turime 6 sezoninius darbininkus, kurie dirba traktoriuku, trimeriais ar žoliapjovėmis. Tačiau turėsime juos pasitelkti pagalbiniams darbams. Ir moterų, kurios prižiūrėjo gėlynus, turime prašyti rinkti šiukšles, šluoti, nors jos sugeba daugiau, – apmaudo neslėpė Ž.Majus.
Pasak seniūno, tie, kurie nedirba, bet gauna išmokas, ieškos kitokių užsiėmimų, bet greičiausiai ne darbo.
– Įsivaizduoju, kokia bus kai kurių išmokų gavėjų fizinė būklė po keleto mėnesių. Kai reikėdavo ateiti dirbti, žinojo, kad reikia laiku atsikelti, būti blaiviam, o jei negalės dirbti, diena bus neužskaityta, – sakė seniūnas.
Anot Ž.Majaus, nebelikus kam dirbti visuomenei naudingų darbų, palaikyti tvarką mieste bus sudėtinga:
– Iškart keliu rankas, atsiprašau – šiemet lapų bus daugiau.
Vis dėlto seniūnas patikino, kad stengsis, kiek galės – galbūt daugiau žmonių įdarbins.
Išmokėta trečdalis milijono
Prašymus darbo paieškos išmokai gauti pateikė 3582 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai – suskaičiavo Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė.
– Dėl laikinos darbo paieškos išmokos į Užimtumo tarnybą galima kreiptis nuo birželio vidurio. Ji mokama nuo asmens prašymo skirti šią išmoką pateikimo Užimtumo tarnybai dienos, tačiau ne ilgiau kaip iki šių metų pabaigos. Norint gauti darbo paieškos išmoką reikia būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir turėti bedarbio statusą. Jei bedarbis jau registruotas Užimtumo tarnyboje, jam tereikia užpildyti nustatytos formos prašymą. Liepą darbo paieškos išmokas gavo 2608 Užimtumo tarnybos klientai. Jiems išmokėta 296 tūkst. Eur. Už rugpjūčio mėnesį išmokas pradėsime mokėti po rugsėjo 17 dienos, – informavo Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja.
Pranešk naujieną
Prenumerata
Kontaktai