fbpx

Vandentvarkos įmonių jungtuvės dar negreit

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba dar spalį pritarė Aplinkos ministerijos planams stambinti vandentvarkos įmones sujungiant „Tauragės vandenis“ ir Pagėgių komunalinį ūkį. Įmonių jungimui oficialiai pritarė ir Pagėgių savivaldybės taryba. Vis dėlto bendrovės „Tauragės vandenys“ direktorius Eduardas Anulis sako, kad jungtuvės dar toli.

Savo kontroliuojamą įmonę „Tauragės vandenys“ Tauragės rajono savivaldybė rengia jungtuvėms su Pagėgių komunaliniu ūkiu. Sprendimą vykdyti derybas su Pagėgių savivaldybės atstovais dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančių uždarųjų akcinių bendrovių reorganizavimo Tauragės politikai priėmė dar spalio 14-ąją. Šiuo sprendimu pritarta, kad vandentvarkos paslaugas Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybėse teiktų viena bendrovė. Tauragės politikams pritarus įmonių jungimui, teko laukti Pagėgių savivaldybės tarybos verdikto: ar pagėgiškiai taip pat sutinka tartis dėl įmonių jungimo.

Pagėgių savivaldybės tarybai praėjusią savaitę palaiminus derybų startą, abiejose savivaldybėse suformuotos derybinės grupės. Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu šios savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Komskis įpareigotas iki 2021 metų sausio 15 dienos pateikti tarybai geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo uždarųjų akcinių bendrovių – Pagėgių komunalinis ūkis ir „Tauragės vandenys“ –  reorganizavimo veiksmų planą.

Tačiau kaip sakė „Tauragės vandenų“ direktorius Eduardas Anulis, iki jungtuvių dar toli. E.Anulio teigimu, Pagėgių komunalinis ūkis prastesnės būklės nei „Tauragės vandenys“ – gerokai „nugyventas“. E.Anulio žiniomis, savivaldybių sudarytos komisijos artimiausiu metu turės surengti nuotolinį susirinkimą, kuriame aptars, kokius darbus viena ir kita įmonė turės atlikti iki sujungimo. Pirmasis nuotolinis susirinkimas turėtų įvykti dar šiemet.

– Mes jau esame apžiūrėję jų objektus ir turime pastabų, prašymų, ką jie turės padaryti iki susijungimo, ar tai iš Europos Sąjungos, ar iš savivaldybės lėšų. Pagėgiuose yra neįteisintų gręžinių, sanitarinės apsaugos zonų, jei trumpai, yra tokių vandenviečių, kurių negalima eksploatuoti. Laukuose yra tokių nuotekų valyklų, į kurias kelias eina per ūkininkų laukus, nėra servitutų. Dabar jie tarpusavyje susitarę, o sujungus įmones gali būti kitaip. Kol jungsimės, jie viską turės sutvarkyti, – sakė „Tauragės vandenų“ direktorius.

Anot E.Anulio, suprantama, kad ir Pagėgiai turės savo reikalavimų. Įmonių jungtuvės gal vyks tik po dvejų ar trejų, o gal net ir po penkerių metų. Tačiau jau kitąmet už Aplinkos ministerijai duotą pažadą jungtis įmonės galės naudingomis sąlygomis, tik su 20 procentų prisidėjimu, dalyvauti europiniuose projektuose. „Tauragės vandenys“ tikisi pradėti nuotekų valyklos įrenginių renovaciją.

Pagėgių komunalinio ūkio laikinai einantis direktoriaus pareigas Vytautas Stanišauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad „Tauragės vandenų“ vandenviečių ir kitų objektų dar neapžiūrėjo. Matyt, tai bus galima padaryti tik po karantino, o kol kas, kaip ir sakė E.Anulis, darbo grupės ves derybas nuotoliniu būdu.

– Daug klausimų turime „Tauragės vandenims“. Abi pusės rengiame vieni kitiems klausimynus. Kol kas gyvename įvairiomis nuotaikomis, – džiaugsmu dėl įmonių jungimo netryško V.Stanišauskas.

Dalintis:

About Author

Alvidas Jancevičius

Ilgametis "Tauragės kurjerio" bendradarbis baigė Tauragės 1-ąją vidurinę mokyklą, 1977 m. baigė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę. 1977–1983 m. Vilniaus universiteto Žurnalistikos katedros Periodinės spaudos mokslinio tyrimo laboratorijos mokslinis bendradarbis, vadovavo studentų estradinių miniatiūrų teatrui. 1983–1992 m. – Lietuvos televizijos Propagandos vyr. redakcijos redaktorius, 1992–1993 m. – šios redakcijos vyriausias redaktorius. Nuo 1993 m. – Lietuvos televizijos Visuomeninių programų direkcijos visuomeninių–politinių laidų kūrybinio susivienijimo vyriausias redaktorius. Lietuvos televizijoje rengė laidas „Žmogus. Visuomenė. Įstatymas“, „Juridinis kanalas“. Nuo 1996 m. – teisinių ir politinių laidų vedėjas. [1] Nuo 1998 m. – Lietuvos Aukščiausio Teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene, vyr. specialistas.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą