Vidaus reikalų ministrė į sostinę išsivežė užduotus „namų darbus“

Dalintis:

Po Valstybės kontrolės atlikto audito, kurio metu konstatuota, kad kone dešimtmetį priešgaisrinės saugos sistemai buvo skiriama per mažai dėmesio, nuspręsta, griebtis pokyčių. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį Šilalės rajone pirmą kartą gyvai susitiko su aplinkinių savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovais ir išklausė jų požiūrį.

Šilalės rajone esančio Baublių muziejaus konferencijų salėje Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Tauragės, Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Raseinių, Kelmės priešgaisrinių tarnybų viršininkais ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų vadovais.

– Noriu nuoširdžios ir atviros diskusijos, – susitikimo pradžioje sakė ministrė, patikslindama žinanti apie finansavimo netolygumus tarp savivaldybių. – Turime labai gerų pavyzdžių, aprūpintų transportu ir būtinomis apsaugos priemonėmis, bet taip yra ne visur. Turime viską padaryti, kad visoje Lietuvoje pareigūnai turėtų vienodą pagalbą.

Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos viršininkas Robertas Sitavičius kalbėjo apie finansavimo problemas. Jis išdėstė, kad didžioji finansavimo dalis skiriama atlyginimams, o technikai įsigyti pinigų nėra. R.Sitavičiaus nuomone, dabartinė sistema, kai atskirai dirba Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento valdomos tarnybos ir savivaldybių komandos, yra pagal europietišką pavyzdį sukurta sistema. Tačiau finansavimas, anot jo, skirstomas netinkamai.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Seimo narys Jonas Gudauskas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pasisakė ir Mindaugas Mikutavičius, Tauragės rajono savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos vyriausiasis specialistas.

– Džiaugiuosi, kad dviejose savivaldybėse yra nauja technika – Pagėgiuose ir Šilalėje. Iš europinių pinigų Šilalė susipirko įrangą. Tauragės rajonui ne taip pasisekė. Nepasisekė turbūt su vadovais. Tokia situacija yra, kad parkas labai senas, motyvacijos nėra. Sunku ką nors padaryti. Savivaldybės tarnybas remia, bet nėra apjungiančios grandies, todėl esame už prijungimą. Kol kas departamentas atsiribojęs, – nuomonę išsakė M.Mikutavičius.

Susitikime dalyvavusiai Tauragės savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei pasakius, kad vykdytoje savivaldybių apklausoje Tauragės rajono savivaldybė viena iš penkių pasisakė už tarnybų sujungimą salėje nuskambėjo žodis „gėda“.

Po šio susirinkimo, kuriame visi tarnybų vadovai galėjo išsakyti savo nuomonę ir dalytis sprendimų siūlymais, ministrė teigė į sostinę išsivežanti galybę namų darbų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą