Ribojant gyventojų judėjimą tarp savivaldybių, atsirado ne tik kontrolės postai, bet ir eismą draudžiantys ženklai. Pastarieji sukėlė nemažai diskusijų ir nepasitenkinimo. Policijos pareigūnų paaiškinimo, ar yra išimčių vykstant į darbą, ar vaistinę, tikėtasi sulaukti savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Policijos komisariato atstovės atsakymas nustebino.
Vakar į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai aptarė ne tik sergamumą koronavirusu mūsų rajone, tačiau kalbėjo ir apie diskusijas sukėlusius eismą draudžiančius kelio ženklus. Vairuotojai be abejonės žino, kad kelio ženklas, paprastai vadinamas „plyta“, reiškia, jog draudžiama įvažiuoti visoms transporto priemonėms, išskyrus maršrutinį transportą, tačiau kai karantino metu tokie ženklai pastatomi vietoje kontrolės postų, jų paskirtimi suabejojo ne vienas. O gal vis tik esant svarbiai priežasčiai šiuo laikmečiu galima jo nepaisyti? Juk ženklai pastatyti keliuose, kuriais žmonės įprastai vyksta į darbą, parduotuvę, vaistinę.
Dėl savaitgalį keliuose netikėtai atsiradusių „plytų“ žmonės kreipėsi ir į policiją, ir į rajono savivaldybę, į seniūnijas bei žurnalistus. Dauglaukio, Dacijonų kaimų gyventojai skundėsi negalį nuvykti į tame pačiame rajone esančias darbovietes, vaistines arba važiuodami aplinkkeliais turėtų daryti keliasdešimties kilometrų vingį, nors gyvena prie pat miesto ribos. Anot jų, jei prie įvažiavimo į Tauragės miestą būtų įrengtas pareigūnų budėjimo postas, būtų paprasčiau – užtektų įrodyti kelionės tikslą.
– Į savivaldybės administraciją kreipėsi nemažai žmonių dėl postų, kuriuose nebudėjo pareigūnai, o tik yra pastatyti kelio ženklai draudžiantys eismą. Žmonės klausia, ar jie gali važiuoti į parduotuvę, vaistinę, jei yra toks kelio ženklas? Ypač daug žmonių teiravosi dėl ženklo tarp Tauragės ir Dacijonų. Dacijonai yra tarsi Tauragės priemiestyje, o jų gyventojai negali įvažiuoti į miestą, – sakė Tauragės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pirmininkas Tomas Raulinavičius.
Posėdyje dalyvavusi Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Margarita Kudijanova atsisakė komentuoti šią situaciją. Anot jos, jau buvo paviešintas komisariato viršininko komentaras tuo klausimu:
– Buvo viešas įstaigos vadovo komentaras ir buvo išsakyta pozicija dėl šio ženklo. Gal nereikėtų šitame posėdyje apie tai kalbėti. Galėsime padiskutuoti kitame formate su savivaldybės administracija ir seniūnais, – pasiūlė komisariato atstovė.
T.Raulinavičius vis tik pasvarstė, gal vertėtų šį kelio ženklą perkelti į kitą vietą ar įrengti kontrolės postą, kuriame budėtų pareigūnai.
Į pokalbį įsiterpusi Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė tvirtino sulaukusi daug skambučių iš Dacijonų kaimo. Vieni esą piktinosi, koneveikė, kiti klausė: kodėl negalima važinėti po savo rajoną, jei Vyriausybės nutarimu ribojamas judėjimas tarp savivaldybių?
Seniūnė pranešė ir apie pavogtą eismą draudžiantį kelio ženklą Požerūnų kaime. Eismą draudžiantis kelio ženklas stovėjo kelyje link Konvencijos paminklo, bet jo jau nebėra. Pasak D.Jatautienės, rajono gyventojams klausimai kilo ir dėl Mažonų seniūnijoje, Papušynės kaime savaitgalį atsiradusių „Stop“ ženklų. Policijos pareigūnė paragino šį klausimą taip pat panagrinėti ne ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje, vis tik pridūrė, kad kelio ženklus yra sustačiusi savivaldybė. Papušynės kaime esą taip pat turėtų būti pastatyti eismą draudžiantys, o ne „Stop“ ženklai.
Tame pat posėdyje policijos komisariato atstovė M.Kudijanova taip pat informavo apie praėjusią savaitę vykdytą pareigūnų kontrolę saviizoliacijos vietose, prekybos centruose, turgavietėse, viešose vietose. Anot jos, buvo užfiksuoti net 22 pažeidimai dėl būriavimosi viešose vietose arba vienuose namuose buvo žmonės ne iš vieno namų ūkio. Esą buvo ir tokių atvejų, kai žmonės kvietėsi pareigūnus dėl konfliktinių situacijų, tačiau jiems atvykus buvo fiksuojamas ir kitas pažeidimas: žmonių iš skirtingų namų ūkių susibūrimas.
* * *
Pakartojame Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Mariaus Draudvilos paaiškinimą dėl kelio ženklų, kurie gyventojams sukėlė abejonių. Anot M.Draudvilos, išimtiniais atvejais įvažiuoti į miestą galima ir kertant draudžiamąjį ženklą, tačiau vairuotojas privalo turėti pateisinamą priežastį:
„Į darbą žmogus gali vykti. Svarbu, kad turėtų rimtą priežastį ir gali keliavimą pagrįsti, kad priežastis nebūtų kažkokia „orinė“. Šitie postai įrengti ne dėl tokių situacijų. Ir greitoji, ir gaisrinė, ir kiti žmonės, turintys svarbią priežastį, važiuoti gali“.