Vietoje nemokamo maitinimo – maisto daviniai

Dalintis:

Paskelbus karantiną, moksleiviai priversti likti namuose. Ugdymo procesas jau tęsiamas nuotoliniu būdu, o nemokamą maitinimą mokyklose gavusiems mokiniams išduodami sausi maisto daviniai.

Vaikams, turintiems teisę į nemokamą maitinimą, iki šiol mokyklose buvo tiekiamas maitinimas. Tačiau prasidėjus karantinui ir tęsiant ugdymą nuotoliniu būdu, maitinimo paslaugą teikti būtų neįmanoma. Todėl apsispręsta vaikams nemokamą maitinimą pakeisti į maisto produktų davinius, kurie būtų perduodami tėveliams.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas informavo, kad vieno vaiko pamaitinimui vienai dienai skiriama suma siekia 1,9 Eur. Kad tėveliams nereikėtų kasdien rūpintis produktų paketais, šie suformuoti dviem savaitėms.

– Paketo turinys derintas su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, kad produktai būtų sveiki ir vertingi. Mokyklos derino su tėveliais ir šie turėjo atvykti pasiimti maisto davinius už dvi savaites, – teigė E.Šteimantas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistai „Tauragės kurjeriui“ pasakojo teikę savo rekomendacijas, kad vaikams skiriamuose maisto daviniuose nebūtų per daug cukraus ar druskos, taip pat, kad nebūtų neleistinų maisto priedų. Todėl vietoje kai kurių maitintojų pasiūlytų gaiviųjų gėrimų patarta rinktis sultis, siūlyta išbraukti iš dalinamų produktų sąrašo cukrų, saldžius kukurūzus.

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bartušienė vardijo, kad į davinius šįkart įeina makaronai, fermentinis sūris, kruopos, miltai, aliejus, sultys. Galimi ir karšto rūkymo produktai, todėl kai kurie maitintojai įdėjo servelato, kiti – daktariškos dešros.

– Jei šeimos gyvena netoli mokyklos, tai turėjo patys tėveliai, naudodamiesi visomis saugumo rekomendacijomis, ateiti į mokyklą pasiimti davinio. Žinoma, yra šeimų, kurios gyvena toli, gal ir savo transporto neturi. Jiems daviniai vežami mokyklos transportu, – kalbėjo A.Bartušienė.

Daugeliui šeimų maisto daviniai jau perduoti. Likusieji maisto daviniai, tikimasi, šeimas pasieks iki šio penktadienio.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą