fbpx

Vilkikų vairuotojų izoliacijai taikomos išimtys

Dalintis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie sugriežtintą izoliacijos tvarką tarptautiniais maršrutais krovinius vežantiems vilkikų vairuotojams. Nuo šiol jie, grįžę iš reiso į Lietuvą, privalo izoliuotis 10 parų, tačiau kartu gyvenantiems šeimos nariams izoliacija netaikoma.

Į „Tauragės kurjerį“ kreipėsi tauragiškis, dirbantis tolimųjų reisų vairuotoju ir darbo reikalais keliaujantis po įvairias Europos šalis.

– Šiuo metu esu ne Lietuvoje, sulaukiau žinių iš šeimos apie itin sunkią tėčio sveikatos būklę. Liga staigiai progresavo ir visi šiuo metu gyvename laukimu. Tikimybė, kad reikės skubiai grįžti į laidotuves, milžiniška. Ar man taip pat reikės 10 parų izoliuotis ir neturėsiu galimybės atsisveikinti su tėčiu? – klausia skaitytojas.

Izoliacija vilkikų vairuotojams privaloma nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą. Pagal naują tvarką išimtis taikoma tais atvejais, kai vežėjai pristato krovinį ar atvyksta jo pasiimti, nelikdami Lietuvoje, ar vyksta tranzitu per šalį. Tarptautinius komercinius vežimus Lietuvoje vykdančių įmonių darbuotojai turi užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto puslapyje esančią elektroninę anketą.

NVSC Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė nuramino į redakciją paskambinusį tauragiškį.

– Visi į Lietuvą grįžtantys asmenys privalo užpildyti anketą NVSC internetinėje svetainėje ir gauti specialų kodą, kurį turės parodyti pasienyje. Jei vairuotojas į laidotuves grįš iš šalių, kurios neįtrauktos į sustiprintų užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonių sąrašą, į laidotuves jis galės važiuoti be atskiro NVSC leidimo. Jei taip nutiks, kad vairuotojas prieš atvykdamas į Lietuvą bus lankęsis sustiprintos kontrolės šalyse, prieš išvykdamas į laidotuves turės užpildyti anketą NVSC internetiniame puslapyje. Užpildęs anketą į artimojo laidotuves asmuo bus išleistas, – informavo G.Masiulionienė.

Sveikatos apsaugos ministerija koronaviruso paveiktų šalių sąrašą atnaujina kiekvieną pirmadienį. Šią savaitę sąraše – 24 šalys.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą