fbpx

Visuomenės sveikatos centras: į mišką ir paupį eiti nedraudžiama

Dalintis:

Sugriežtintomis karantino sąlygomis draudžiama keliauti į kitą savivaldybę, prašoma neiti prie šventinių eglių, neiti iš namų be rimtos priežasties. Jei jau būriuotis ir švęsti Kalėdas su giminaičiais ir draugais draudžiama, ar bent gamtoje pasivaikščioti galima? Juk laukia keturios šventinės ir poilsio dienos.

Siaučiantis koronavirusas ir griežti karantino reikalavimai pakeitė daugelio gyvenimus – vieni pradėjo dirbti iš namų, kiti neteko darbo, teko atsisakyti kelionių ir švenčių ne tik su draugais, bet ir artimaisiais, gyvenančiais ne kartu. Keturios šventinės ir poilsio dienos tik savo namuose ne vienam taps išbandymu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovės Gilmos Masiulionienės pasiteiravome, ar žmonės gali išvykti pasivaikščioti į gamtą – mišką, paupį ir ar ten būtinos veido kaukės.

– Kad situacija po švenčių netaptų grėsmingesnė, o pradėtų stabilizuotis – svarbu, kad tiek šiuo metu, tiek ir per šventes bendrautume su kuo mažiau žmonių: susikurtume kuo mažesnį „socialinį burbulą“ su kuo mažiau žmonių, tačiau, net ir leidžiant šventinį periodą su savo „socialinio burbulo“ artimaisiais, raginu nepamiršti pagrindinių higienos taisyklių, riboti uždarose patalpose kartu praleidžiamą laiką, vėdinti patalpas, – pirmiausiai priminė G.Masiulionienė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė sako, kad pasivaikščioti miške ir paupyje galima, o kai 20 metrų aplink nėra kitų žmonių, nereikia ir veido kaukių, tačiau pabrėžia, kad viešose vietose turime būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse.

Pasak G.Masiulionienės, vyresniems nei 6 metų amžiaus žmonėms privaloma dėvėti kaukes viešose vietose ir vietose, kuriose sutinkama žmonių, su kuriais įprastai nebendraujama. Sportuojantiems asmenims šis reikalavimas netaikomas.

– Nosį ir burną dengiančios priemonės galima nedėvėti už gyvenamosios vietovės – miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų – ribų ir kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius, – informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė.

Artimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga turėję asmenys, kurie neturi ūmiai virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių ir neturi, kas prižiūrės jų augintinius, gali išeiti su gyvūnu į lauką ne ilgiau kaip 15 minučių, tačiau visą laiką privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Jiems draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose, parduotuvės ne išimtis.

Sergantiesiems COVID-19 izoliacija privaloma. Jiems izoliacijos vietos palikti negalima be sveikatos priežiūros specialisto leidimo.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą