VRK ragina gerbti rinkėjų pageidavimą negauti politinės reklamos

Dalintis:

Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes, jei ant dėžučių yra prašymas nedėti reklamos.

Prieš kiekvienus rinkimus į VRK kreipiasi rinkėjai klausdami, kodėl jiems yra platinami lankstinukai, brošiūros ar kita dalijamoji medžiaga, nepaisant aiškiai ant gyventojo pašto dėžutės užklijuoto prašymo „Nepageidauju gauti reklamos“.

Šiemet prasidėjus savivaldos rinkiminei kampanijai ir vėl sulaukta tokių klausimų. Tauragiškiai savo pašto dėžutėse taip pat rado lankstinukų, laikraščių, nepaisant ant pašto dėžutės užklijuoto pageidavimo nedėti į ją reklamos. Kai kurie skundžiasi, kad nepaisoma jų prašymo. Tačiau dalis „Tauragės kurjeriui“ tvirtino tuo besidžiaugiantys – esą kaip tik galės pasidomėti politikų rinkiminiais pažadais, partijų programomis, mat balsavimui atsakingai ruošiasi.

– Peržiūrėsiu programas. Balsuosiu ne už pažįstamus veidus ar draugus, o pagal programas. Žinoma, atsižvelgsiu į tai, ką partija padarė ar nepadarė, nereagavo anksčiau. Man rinkimai ne loterija, kaip sako kiti, o atsakingas žingsnis. Tai mūsų visų atsakomybė, – tvirtino vardo skelbti nepanorusi tauragiškė, savo pašto dėžutėje radusi rinkiminę reklamą.

Rinkimų kodeksas nenumato draudimo teikti politinę reklamą, jeigu yra aiškiai išreikštas asmens nesutikimas. Taip pat tokio draudimo kodekse nėra ir teikiamiems įprastinio pobūdžio informaciniams pranešimams apie valstybės politikų ar politinių partijų veiklą.

Tačiau atsižvelgdama į rinkėjų prašymus ir nepasitenkinimą, VRK ragina valstybės politikus, politines organizacijas bei kitus politinės kampanijos dalyvius gerbti žmonių prašymus ir nedalinti nepageidaujamų leidinių su politine reklama ar kita su rinkimais susijusia informacija, tokiais atvejais, kai gyventojai yra išreiškę aiškų pageidavimą tokios informacijos negauti.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą