Vykdžiusieji individualią veiklą iki gegužės 2 dienos turi deklaruoti pajamas

Dalintis:

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) primena, kad iki gegužės 2 dienos deklaracijas privalo pateikti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą. Deklaruoti pajamas jie turi, net jei pernai ir negavo pajamų.

„Tauragės apskrityje turime 7,5 tūkst. pernai individualią veiklą pagal pažymą ar su verslo liudijimu veiklą vykdžiusių gyventojų, tačiau dar maždaug pusė smulkiųjų verslininkų nedeklaravo pernai gautų pajamų“, – teigia Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, ragindamas smulkiuosius verslininkus iki gegužės 2 dienos suskubti ir laiku atlikti savo pareigą.

Pasak VMI pateikiamų duomenų, Tauragės rajone pajamas deklaruoti privalo 3567 žmonės, tačiau iki šios dienos tai atliko mažiau nei pusė jų – 1617.

Deklaruoti pajamas nėra sudėtinga, nes per visą procesą veda deklaravimo vedlys. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai į deklaravimo vedlį.

Taip pat svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas, t.y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSD ir VSD apskaičiuojami automatiškai.

Klaipėdos AVMI primena, kad iki gegužės 2-osios reikia deklaruoti ne tik pajamas, tačiau sumokėti ir apskaičiuotus mokesčius.

Siekiant, kad gyventojams būtų dar paprasčiau deklaruoti pajamas, VMI parengė specialias instrukcijas: vykdantiems veiklą su verslo liudijimu rasite čia, pagal individualios veiklos pažymą – čia. Daugiau informacijos www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Aktualiausias naujienas skelbiame VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Visas paslaugas teikiame nuotoliniu būdu – telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijas mokesčių klausimais – 1882 (+370 5 260 5060). Neturint galimybės pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą.

VMI inform.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą