fbpx

Vyriausioji rinkimų komisija ieško savanorių

Dalintis:

Artėjant Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija suskubo kviesti savanorius. Manoma, kad siaučiant pandeminiam virusui vien rinkimų komisijos narių saugumui užtikrinti gali nepakakti.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išplatino pranešimą spaudai, raginantį norinčius ir galinčius prisijungti prie savanorių būrio. Kaip dėstė VRK atstovė Indrė Ramanavičienė, to prireikė atsižvelgiant į dabartinę situaciją, kai reikia užtikrinti saugumą.

– Savanorius kviesdavome ir anksčiau, tačiau šiemet tai ypač svarbu. Labai reikia žmonių, kurie rinkimų dieną pareguliuotų rinkėjų srautus, primintų atėjusiems apie veido kaukes, dezinfekuotų paviršius, parkerius. Kviečiame visus pilietiškus žmones, kurie gali savanorystei skirti laiko, – kalbėjo I.Ramanavičienė.

Kaip skelbia pranešimas, rinkimų savanorių pagalba reikalinga padėti rinkimų komisijų nariams sureguliuoti rinkėjų srautus, nukreipti ir palydėti rinkėjus į balsavimo patalpas, padėti neįgaliems rinkėjams, dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius, vėdinti balsavimo patalpas ir atlikti kitus darbus, kurie tiesiogiai nėra susiję su balsavimo vykdymu tiek balsavimo iš anksto metu, tiek ir rinkimų dienomis. VRK atstovės tvirtinimu, labiausiai pagalba reikalinga didžiuosiuose miestuose.

– Raginame prisidėti ir vyresnio amžiaus žmones, kuriems reikalui esant, padėsime užpildyti savanorio anketą. Taip pat labai laukiami ir jauni žmonės – su tėvų leidimu padėti gali ir nepilnamečiai vyresnių klasių moksleiviai, – „Tauragės kurjeriui“ vardijo VRK atstovė, pridurdama, kad jau pirmąją registracijos dieną atsirado užpildytų anketų.

Savanorių darbą koordinuos rinkimų apylinkės komisijos pirmininkas ar jo įgaliotas komisijos narys. Registruotis galima paspaudus šią nuorodą http://bit.ly/savanoriauk-rinkimuose  iki rugsėjo 25 d.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą