fbpx

Vyriausybė: galimybių pasas bus

Dalintis:

Šiandien Vyriausybė patvirtino, kad nuo gegužės 24 dienos įsigalios vadinamasis galimybių pasas. Jį turintys gyventojai galės sau leisti kur kas daugiau.

Nors Europos sąjunga galimybių pasą įvesti ketina birželį, pranešama, kad visi Lietuvos ministrai galimybių paso atsiradimui pritarė vienbalsiai. Kaip paskelbė Vyriausybė, galimybių pasas galios tiems, kurie bus pasiskiepiję vakcina nuo koronaviruso: pasiskiepijusiems „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinomis galimybių pasas įsigalios praėjus savaitei nuo antros dozės, pasiskiepijus „Janssen“ vakcina – praėjus keturioms savaitėms po vakcinos suleidimo, o pasiskiepijusiems „Vaxzevria“ – praėjus keturioms savaitėms po pirmos dozės arba iškart po antros dozės suleidimo.

Naujovė galios ir persirgusiems koronavirusu, jei po teigiamo tyrimo atsakymo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Numatyta, kad galimybių pasu pasinaudoti bus galima atlikus koronaviruso testą, kurio atsakymas galios 24 valandas.

Šio paso turėtojas gaus specialų QR kodą, kurį reikės pateikti lankantis kavinėse, renginiuose ir pan.

Informuojama, jog galimybių pasą turintys gyventojai galės burtis kompanijomis iki 10 žmonių, dalyvauti uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose, eiti į kavines. Taip pat iki 10 žmonių kompanija galės susiburti šventėje – neturint galimybių paso asmeninės šventės ribojamos iki vieno šeimos ūkio.

Kaip skelbiama, galimybių pasą turintys gyventojai galės dalyvauti uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose ir pasirodymus stebėti iš sėdimų vietų. Su šiuo pasu galės vykti renginiai su ne daugiau kaip 500 žiūrovų, neužpildant daugiau kaip 75 proc. žiūrovų vietų. Visiems vyresniems kaip 6 metai bus būtina dėvėti kaukes.

Tos pačios sąlygos galios ir dalyvaujantiems atvirose vietose vykstančiuose renginiuose.

Vyriausybės nutarimu numatyta, kad kai kuriuose rajonuose karantino sąlygos gali būti švelninamos. Tarp šių rajonų – ir Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonai bei Pagėgių savivaldybė. Numatoma, kad šiuose rajonuose užtikrinant minimalų 20 kv. m plotą ir ne daugiau kaip 10 žmonių dalyvavimą jau galės vykti meno kolektyvų repeticijos (atvirose erdvėse – iki 20 žmonių).

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą