Vyriausybė karantiną žada pratęsti iki vasaros

Dalintis:

Šiandien Vyriausybės pasitarimo metu nutarta rytojaus Vyriausybės posėdyje tvirtinti karantino pratęsimą iki vasaros. Jei situacija šalyje stabilizuosis ar pagerės, karantinas bus atšaukiamas gegužės 31-osios vidurnaktį.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos specialistai taip pat inicijuoja Galimybių paso įvedimą, kuris leistų lengviau atsikvėpti dokumentą dėl persirgimo ar pilno pasiskiepijimo turintiems asmenims. Jie galėtų lankytis viešojo maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose vykstančiuose lauke ir viduje, sportuoti sporto klubuose ir rengti asmenines šventes. Jei Europos Sąjungoje įsigalios Žaliasis sertifikatas, lietuviškoji jo versija bus atšaukta.

Abiturientus nori grąžinti į mokyklas

Siūloma grąžinti į mokyklas abiturientus nuo gegužės 3 d.

– Tai gali lemti ir tolesnę gyvenimo perspektyvą. Matome, kad ugdymo praradimai yra dideli, dalis vaikų praradę motyvaciją, yra sudėtinga socialinė, emocinė būsena, – teigė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Ji siūlo nuo gegužės 3 d. grąžinti abiturientus į kontaktinį ugdymą, derinant kasdienį ugdymą su nuotoliniu.

Svarstys dalinai atverti verslą

Vyriausybė taip pat spręs, ar supaprastinti karantino ribojimus verslui.

– Iš prekybos srities taip pat yra pasiūlymas leisti vykdyti veiklą viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, barams nuo 7 iki 21 val., kai maistas užsakomas prie atvirose erdvėse esančių staliukų, – sakė Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Siūloma leisti atnaujinti veiklą ir kino teatrams, profesionaliųjų scenos menų įstaigoms, sporto klubams, užtikrinant visas nustatytas sąlygas.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą