Vyriausybė švelnina karantiną

Dalintis:

Vyriausybės nariai pritarė karantino švelninimui šalyje, nors jo galiojimą pratęsė iki vasaros pradžios. Jau kitą savaitę leista dirbti lauko kavinėms, prekybos centruose įsikūrusioms parduotuvėms.

Nuo pirmadienio duris gali atverti kino teatrai ir teatrai su sąlyga, jog juose bus užimta ne daugiau kaip 30 procentų sėdimų vietų. Švelninant karantiną, leista dirbti ir prekybos centruose esančioms parduotuvėms. Siekiant išvengti pirkėjų grūsties, jos kol kas dar negalės atsidaryti savaitgaliais. Atskiro įėjimo iš lauko neturinčios parduotuvės prekybos centruose privalės užtikrinti 50 kv. metrų plotą vienam lankytojui.

Nuo pirmadienio leidžiama rengti renginius atvirose ir uždarose erdvėse žiūrovams. Juose lankytis galės iki 50 žiūrovų.

Ketvirtadienį klientus prie staliukų lauke jau galės pakviesti kavinės. Planuojama, jog prie vieno staliuko galės sėdėti tik du žmonės, o kavinių darbo laikas ribojamas iki 21 val. Tądien įsigalioja leidimas teikti apgyvendinimo paslaugas viešbučiuose ir apartamentuose. Leista organizuoti asmenines šventes imunitetą turintiems žmonėms.

Balandžio 26-ąją klientų jau lauks sporto klubai. Grupinėse treniruotėse dalyvauti galės tik 5 lankytojai ir treneris. Bus galima teikti baseinų ir pirčių paslaugas apgyvendinimo įstaigose. Į baseiną ar pirtį eiti galės tik vienos šeimos nariai.

Vyriausybė numatė, jog baseinai gali atverti duris kontaktiniu būdu mokomiems vienos klasės moksleiviams.

Jei situacija šalyje gerės, visos neveikiančios turgavietės ir prekyvietės atsivers gegužės 3-iąją.

Nuo gegužės 3 d. siūloma abiturientams grįžti į mokyklas ir iki egzaminų sesijos mokytis mišriuoju būdu. Brandos egzaminai bus laikomi patalpose, kuriose išlaikant dviejų metrų atstumą bus susodinama iki 50 moksleivių.

Daugiau laisvių turintiems imunitetą

Persirgusiems COVID-19 ar pilnai vakcinuotiems Vyriausybė leido būriuotis viešose erdvėse. Jau nuo kito ketvirtadienio susitikti galės 10 imunitetą turinčių žmonių. Leidžiami artimi jų kontaktai, bus galima švęsti asmenines šventes imunitetą turinčių artimųjų būryje. Taip pat šiems gyventojams leista lankyti artimuosius ligoninėse ar globos įstaigose.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą