Vyriausybė pritarė pokyčiams ir nuo šiol naminius gyvūnus ženklinti galės visi, baigę specialius mokymus. Iki šiol tą daryti galėjo tik veterinarijos gydytojai.
Pranešama, kad Seimui apsisprendus, jog šunys, katinai ir šeškai (gyvūnai-augintiniai) privalės būti ženklinami, nutarta leisti gyvūnus ženklinti platesniam ratui specialistų. Iki šiol šią paslaugą teikti galėjo tik veterinarijos gydytojai ir paslauga vidutiniškai kainavo apie 15 eurų. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko nuomone, po tokio sprendimo šios paslaugos prieinamumas pagerės.
Paženklinę gyvūną mikroschema, specialistai galės suvesti duomenis į Gyvūnų augintinių registrą. Prognozuojama, kad atsiradus daugiau paslaugą teikiančių specialistų, ženklinimas pigs.
Rengiant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo nuostatas, nutarta, jog gyvūnus ženklinti gali bet kas, baigęs specialius kursus. Vis dėlto, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė jau anksčiau „Tauragės kurjeriui“ yra išsakiusi nuogąstavimus, jog gali kilti daug neaiškumų. Jos nuomone, tai gali atrišti rankas daugintojams, kurie baigę kursus tvirtins patys ženklinantys savo augintinius, tačiau nebūtinai tai atliks iki galo. Taip pat ir šią paslaugą teikiantys privatūs asmenys, mat jie galės privačius augintinio šeimininko duomenis suvesti į Gyvūnų augintinių registrą, tačiau nebūtinai tai padarys.
Veterinarijos gydytoja Ligita Baracevičiūtė „Tauragės kurjerį“ tikino, kad veterinarijos gydytojai yra pasirašę konfidencialumo sutartis, pagal kurias įsipareigoja į Gyvūnų augintinių registrą suvedamų privačių asmens duomenų niekam neatskleisti. Ar tokius įsipareigojimus vykdys ir privatūs, gyvūno ženklinimo kursus baigę žmonės, – išlieka abejonė.
Tauragėje dirbanti veterinarijos gydytoja patikino – procedūra nėra sudėtinga, jos metu mažytė mikroschema po gyvūno oda įterpiama specialia adata. Tai atlikti tinkamai ir steriliai įmanoma išmokti kursų metu.