fbpx

Žmonės piktinasi: trasas atidarė, tačiau nuvažiuoti ten neleidžiama

Dalintis:

Jau nuo antradienio Lietuvoje leista veikti slidinėjimo trasoms. Nors prasidėjo paskutinis žiemos mėnuo, dar tvyrantis šaltis leidžia manyti, jog pavyks atsigriebti už du karantino pavogtus mėnesius. Tačiau net ir į gretimame Šilalės rajone esančią Aukštagirės slidinėjimo trasą nuvykti tauragiškiams draudžiama – kelionės tarp savivaldybių negalimos.

Pirmadienį Vyriausybė nusprendė duoti startą žiemos pramogoms ir leido pradėti veiklą slidinėjimo trasoms – apsispręsta, jog ten užsikrėsti koronavirusu nebus taip pavojinga. Žinoma, nustatytos sąlygos, kurių žiemos pramogas siūlantys verslininkai privalo laikytis. Slidinėjimui bilietus įsigyti galima tik elektroniniu būdu, vienas bilietas suteikia teisę mėgautis slidinėjimu ne ilgiau kaip dvi valandas. Galiausiai uždrausta nuomoti įrangą – klientai privalo atvykti su savo.

Toks karantino sušvelninimas sukėlė tikrą džiaugsmo bangą sostinėje, kur bilietai į artimiausią slidinėjimo trasą išgraibstyti vos per pirmas pardavimo valandas. Visgi regionų verslininkus tai ne taip nudžiugino. Kai kurie žurnalistams atvirai tvirtino neketinantys pradėti veiklos, nes tai būtų nuostolinga – aplinkiniai gyventojai, atvykstantys pramogauti nepadengs visų trasų paruošimo kaštų.

Šilalės rajone veikiančios Aukštagirės slidinėjimo trasos atstovė pasakojo, kad optimizmo nedaug. Nors leista veikti ir priimti klientus su tam tikromis išlygomis, pats rajonas nedidelis bei daugelis potencialių klientų tiesiog neturi įrangos. Nepaisant to, trasa veikia ir laukia net ir vieno kliento.

– Pasiruošimui turėjome parą, tad dirbom naktį, sniegą pūtėm. Tikimės bent pusę vietų užpildyti, o keltuvą leidžiam net ir esant vienam klientui. Geriau, negu nieko, – atviravo vardo viešai skelbti nepanorusi slidinėjimo trasos atstovė, atskleisdama, kad klientų antplūdžio nesitiki nei savaitgalį.

Pašnekovė patikino, kad sulaukia skambučių iš kitose savivaldybėse gyvenančių žmonių, tačiau šiems tenka priminti apie draudimą keliauti tarp savivaldybių, nesant būtinybės. Tad kol kas dailiai išlygintomis trasomis mėgautis legaliai gali tik Šilalės rajono gyventojai ir tik tie, kurie turi savo slidinėjimo įrangą.

Tokiu Vyriausybės sprendimu piktinasi ne tik verslininkai, bet ir socialinių tinklų komentatoriai.

„Tai kad ir atostogų bilietą turint gali važiuoti per savivaldybes, o slidinėjimo bilietą turint jau negalima – logikos valdžioj tikrai nerasta“, – dėsto Mantas.

„Tai čia, manau, apsikrėsti bet kuo yra 0% tikimybė. Nesuvokiama, kaip išvis galėjo neleisti dirbti slidinėjimo trasoms. Viskas lauke, atstumai tarp žmonių dideli“, – nuomonės neslėpė Raimonda.

„Kuo snieglentė yra labiau COVID pavojingesnė už Maximos pirkinių vežimą, kad reikia drausti įrangos nuomą?“ – Aukštagirės slidinėjimo trasos feisbuko paskyroje komentaru pasidalino Tomas.

Ateinančią savaitę Vyriausybė planuoja svarstyti tolesnį karantino atlaisvinimo planą. Skelbiama, kad gali būti svarstoma apie karantino sąlygų švelninimą teritoriniu principu. Tačiau kol kas karantinas vis dar lieka pratęstas iki vasario 28 dienos su draudimu keliauti į kitas savivaldybes be rimtos priežasties.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą