7 patarimai ką nuveikti gamtoje norint atitrūkti nuo miesto šurmulio

Dalintis:

Pavargus nuo miesto šurmulio, dažnai norisi susigrąžinti vidinę ramybę pabėgus į gamtą – šiltuoju sezonu tam turime visas galimybes. Tiesa, siekiant, kad šis laikas ne tik padėtų pailsėti, bet ir leistų pasisemti naujų įspūdžių, verta pagalvoti apie veiklas, kuriomis galima užsiimti gamtoje. Jei pritrūkote idėjų, siūlome susipažinti su keliais aktyviais ir turiningais laisvalaikio užsiėmimais.

Stovyklaukite su palapinėmis

Tai – kone vienas populiariausių būdų pabėgti nuo miesto triukšmo. Praleidę kelias naktis laukinėje gamtoje, grįšite gerai pailsėję ir atgavę jėgas. Žinoma, reikės pasirūpinti tam tikru turistiniu inventoriumi ir įsigyti palapinę, miegmaišį ir pripučiamą čiužinį – tuomet miego kokybė mažai kuo skirsis nuo namų lovos. Tačiau galbūt tai taps nauja šeimos tradicija, kurią per sezoną norėsis pakartoti kaip įmanoma dažniau.

Eikite į žygį

Savo pažintį su gamta galite pradėti ir nuo pasivaikščiojimų – grynas oras ir miško ramybė prablaškys mintis ir suteiks naujos energijos. O jeigu pasiryšite nueiti ilgesnį atstumą, turėsite galimybę sudeginti nemažai kalorijų. Tikėtina, kad ir netoli Jūsų namų yra ne vienas vaizdingas maršrutas, tačiau lygiai taip pat galite aplankyti aplinkinius miestelius – taip dar geriau pažinsite savo šalį ir jos grožybes.

Dažniau važinėkite su dviračiu

Vietoj žygio galite rinktis ir dviračius – su šiomis transporto priemonėmis sėkmingai galėsite įveikti dar ilgesnius maršrutus, o važiuodami grožėsitės Jus supančia aplinka. Jei mėgstate naujoves, verta pagalvoti ir apie dviračių alternatyvas: pavyzdžiui, pastaruoju metu sparčiai populiarėja elektriniai paspirtukai, su kuriais taip pat galima nuvažiuoti pakankamai ilgus atstumus. O jeigu norėsis paįvairinti laisvalaikį mieste, galite stoti ant riedžio, riedlentės ar pasivažinėti paspirtukais.

Susiorganizuokite pikniką

Net ir turint mažiau laiko, galima atrasti būdų, kaip bent trumpam pabėgti nuo kasdienybės. Išsirinkite netoliese esančią vaizdingą vietą ir ten surenkite pikniką. Tai galite padaryti net ir darbo dienomis. Tereikės pasirūpinti gardžiais užkandžiais ir gėrimais bei pagalvoti, ką pasikviesti į kompaniją – tuomet geras laikas bus garantuotas.

Patyrinėkite povandeninį pasaulį

Nors įprastai tokia veikla užsiimame nuvykę į svečias šalis, pas mus taip pat netrūksta įspūdingų povandeninio pasaulio lobynų, su kuriais verta susipažinti – tokios patirtys nepraeis veltui. Nardymo įranga galima pasirūpinti ir patiems, tačiau jeigu anksčiau nesate nardę, reikėtų rinktis kaip įmanoma saugesnius šio užsiėmimo būdus arba pirmuosius bandymus atlikti kartu su profesionalų priežiūra.

Pasimėgaukite kitomis vandens pramogomis

Jei visgi nardymui dar nesate pasiruošę, Jūsų laukia ir daugiau smagių vandens pramogų, kurios bus ir saugios, ir įdomios. Pavyzdžiui, įsigiję pripučiamą valtį ar baidarę galėsite tyrinėti mūsų šalyje esančius vandens telkinius ar tiesiog tingiai jose gulėdami mėgausitės maloniais saulės spinduliais. Turint mažesnių vaikų, pakaks įsigyti keletą vandens žaislų – taip net ir pliaže laiką galėsite praleisti kur kas įdomiau.

Išbandykite žūklę

Nors užkietėję žvejai šia veikla užsiima ištisus metus, pirmieji bandymai daugiau malonumo suteiks šiltuoju sezonu. Žvejybai neprireiks ypatingo pasiruošimo, tačiau tikrai turėsite progą pabėgti nuo kasdienybės ir pabūti su savimi, o galbūt – ir kartu namiškiais. Mažieji šeimos nariai taip pat džiaugsis turėdami galimybę pagauti savo pirmąjį laimikį. Žūklės reikmenys geromis kainoms yra parduodami Pigu.lt el. parduotuvėje.

Jei nuspręsite išbandyti visas šias veiklas, visą vasarą nestokosite įdomių ir turiningų užsiėmimų. Tačiau atitrūkti gali padėti ir pasyvus poilsis – svarbiausia, kad miesto šurmulį vienu ar kitu būdu kuo dažniau iškeistumėte į gamtos ramybę.

Užs. Nr. 109

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą