Akcijos savanoriai atliekas skaičiuoja priekabomis

Dalintis:

Šiemet dvi dienas trukusi švarinimosi akcija „Darom“ ir vėl privertė atkreipti dėmesį į aplinkos šiukšlinimą. Visgi tauragiškiams, kaimų bendruomenėms ir akcijos savanoriams šiandien jau galima atsikvėpti.

Jau tradicija tapusi viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom“ šiemet vyko penktadienį ir šeštadienį (gegužės 7–8 d.). Švarinimosi akcija skatina gyventojus pasirūpinti aplinkos tvarkymu, akcijos dalyviai šiukšles ne tik rinko, bet ir rūšiavo.

Penktadienį akcijos metu „Tauragės kurjerio“ kalbinta savanorė Ieva Drochnerytė pasakojo, kad miškuose ir tauragiškių pamėgtuose pasivaikščiojimų takuose ypač daug besimėtančių vienkartinių kavos puodelių. Prie Zumpės tvenkinio rasta automobilio padanga, keliose vietose aptikta automobilių plastiko detalių, net priekinis stiklas.

Tauragės „Caritas“ savanorės plušėjo Meilės alėjoje ir Jūros pakrantėje. „Caritas“ nuotrauka

Prie akcijos prisidėjo ir bendruomenės. Penktadienį aktyviai Jūros krantinėje ir Meilės alėjoje padirbėjo Tauragės „Caritas“ savanorės. Bet bene daugiausia atliekų „sumedžiota“ Lauksargiuose – akcijos koordinatorė Deimantė Rimgailaitė atskleidė, kad tenykščiai medžiotojų būrelio nariai net 3 priekabas šiukšlių prikrovė.

– Medžiotojų būrelis „Sakalas“ iš Lauksargius supančių miškų išvežė 3 mašinines priekabas. Rasta visko: nuo butelių iki mašinų detalių, kėdžių. Medžiotojai sakė, kad būtų galima dar ne vieną priekabą šiukšlių išvežti iš šių teritorijų. Tauruose savanoriai per kelias valandas miške rado 14 padangų. Ši akcija dar kartą įrodė, kad dar daug žmonių nevertina gamtos ir nesirūpina ja, – sakė D.Rimgailaitė, patikslindama, kad kur kas aktyviau prie akcijos jungėsi kaimo bendruomenių nariai nei miesto gyventojai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą