Ąžuolais pilies kiemelyje rūpinsis privati bendrovė

Dalintis:

Tauragės pilies kiemelyje augančių ąžuolų priežiūrą savivaldybė nutarė medžių priežiūros profesionalams – už beveik 5000 Eur jais pasirūpins Vilniaus rajone registruota bendrovė „Arboristas Renatas“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė su bendrovės, įregistruotos Vilniaus rajone Pūstalaukio kaime, vadovu Renatu Turčinavičiumi pasirašė pilies kiemelyje augančių ąžuolų priežiūros sutartį. Tokia sutartis pasirašyta pirmą kartą.

Pagal sutartį už giluminį ąžuolų šaknų aeravimą, medžių tręšimą, dirvožemio ištyrimą bendrovei bus sumokėta 2056 Eur, už 12 medžių genėjimą – 1232 Eur, už jų nupurškimą – 700 Eur. Iš karto „Arboristas Renatas“ gaus 1000 eurų avansą.

– Pilies kiemelyje auga 13 ąžuolų, jų amžius nėra nustatytas. Medžiai mieste augantys, sunku iš išorės pažiūrėjus vertinti jų amžių, kadangi visai kitokios augimo sąlygos yra mieste nei laukymėse. Tokio pat amžiaus geresnėje augavietėje augantis medis didesnis ir vyresnis atrodytų, nei čia augdamas, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir geodezijos skyriaus vyriausioji specialistė Neringa Kedavičiūtė-Glavinskė.

Tokia medžių priežiūra pilies kiemelyje vykdoma pirmą kartą. Ąžuolus pasamdyta bendrovė ne tik apgenės, bet ir patręš.

Senesni tauragiškiai prisimena, kad ąžuolai pilies kiemelyje galėjo būti pasodinti, kai šiame pastate veikė Tauragės politechnikumas. 2011 metais, remontuojant pilies kiemelį, vienas ąžuolų buvo nupjautas. Tai pamatę tauragiškiai tuomet nusigandę, kad šioje vietoje nebūtų sunaikinta daugiau medžių, kreipėsi į žiniasklaidą.

Dabar jau amžinybėn iškeliavęs tuometinio Tauragės politechnikumo vadovas Stanislovas Kušleika po kilusio skandalo prisiminė, kad ąžuolą, kurį darbininkai nupjovė, su savo mokiniais pasodino matematikos mokytojas Renė Barščiauskas (Tauragės garbės pilietis), kai pilyje dar buvo įsikūrusi pirmoji vidurinė mokykla. S.Kušleika tuomet pasakojo, kad jis kartu su politechnikumo moksleiviais pilies kieme yra pasodinęs ne vieną medį.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą