fbpx

Baigti Plynosios pažintinio tako sutvarkymo darbai

Dalintis:

Rugsėjį pradėti Pagramančio regioninio parko Plynosios pažintinio tako darbai jau baigti. Pernai buvo sutvarkyta apie 800 metrų šio tako. Dalis tako sudėta lentelėmis, dalis medžio drožlėmis. Iš viso Plynosios pažintinis takas driekiasi 1 km 300 metrų.

 – Pernai sutvarkėme taką per šlapią mišką, tačiau norėjosi ko nors daugiau. Šiemet prie suremontuoto tako papildomai įrengėme 500 metrų ilgio kilpą per beržyną ir spanguolyną, – pasakojo Pagramančio regioninio parko vadovas Sigitas Mėlinavičius.

Plynosios pažintinis takas buvo įrengtas dar 2003 metais, siekiant supažindinti lankytojus su Plynosios telmologiniu draustiniu. Pelkėje gausu retų augalų ir gyvūnų rūšių. Čia peri dirviniai sėjikai, tetervinai.

Remonto metu takas lankytojams nebuvo uždarytas.

Plynosios aukštapelkė. Pagramančio regioninio parko direkcija

Dalį lėšų remontui skyrė Tauragės rajono savivaldybė, kita dalis pinigų surinkta iš lankytojų nupirktų bilietų, kitų Pagramančio regioninio parko direkcijos surinktų lėšų.

Pasak S.Mėlinavičiaus, vasarą buvo sutvarkytas ir Akmenos pažintinis takas.

Jau pradėti Lylavos tako sutvarkymo darbai. Šis takas driekiasi 3 kilometrus.

Šis takas vingiuoja Lylavos upelio unikaliomis ir išraiškingomis pakrantėmis. Čia aptiktos retos, įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą rūšys. Pastebimos ir retos Lietuvoje paukščių rūšys: baltnugaris genys, žalioji, pilkoji ir juodoji meletos.

Pagramančio regioninio parko vadovas atskleidė, kad ateityje planuojama atnaujinti Pagramančio regioninio tako informacinius stendus, mat šie jau yra pablukę.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą