fbpx

Cepelininis dangus žygeiviams nesutrukdė

Dalintis:

Pagramančio regioniniame parke pirmą rugpjūčio šeštadienį vyko tradicinis dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais“. 30 žygeivių dviračiais nepabūgo lietingo oro ir ryžosi įveikti 37 ir 70 km ilgio trasas.

Tradiciškai kiekvienų metų pirmą rugpjūčio šeštadienį, Pagramančio regioniniame parke, vyksta dviračių žygis. Šiemet dviračių žygiui buvo parengtos dvi trasos – 37 ir 70 km. Trumpesnį maršrutą rinkosi mėgstantys ramų pasivažinėjimą su dažnesniais sustojimais prie įvairių lankomų objektų. Ilgesnis maršrutas buvo skirtas mėgstantiems didesnį tempą.

Nors žygio dieną dangus buvo cepelininės spalvos ir orų prognozės nieko gero nežadėjo, tačiau susirinko 30 gerai nusiteikusių dviratininkų. Prieš startą buvo aptarti maršrutai ir bendra žygio tvarka. 10 valandą visi kartu pajudėjo vienoje grupėje ir po kelių kilometrų maršrutai išsiskyrė.

Pagramančio regioninio parko ekologo Tomo Kalašinsko nuotrauka

Žygio metu purškė smulkus lietus, miško keliai buvo vienur daugiau, kitur mažiau pažliugę, todėl minti buvo sunkoka. Nuo dviračių ratų taškėsi purvai, todėl tiek dviračiai, tiek dviratininkai buvo padengti purvo sluoksniu. Apie 12 valandą žygeiviai pasiekė „Lakštingalų slėnį“, kur pietavo ir tuo pačiu skyrė laiko poilsiui. Po gardžių pietų vėl visi patraukė miško keliais. Prieš akis laukė dar ilga žygio atkarpa.

Pagramančio regioninio parko ekologo Tomo Kalašinsko nuotrauka

Nepaisant oro sąlygų ir kelių būklės, trumpojo maršruto dalyviai, dėl noro pamatyti kuo daugiau lankomų objektų, įveikė net 50 km. Apie 16 valandą pirmieji dviratininkai grįžo prie lankytojų centro, kur jų jau laukė ant laužo virta karšta arbata. Gerdami arbatą dalinosi dienos įspūdžiais, dėliojo artėjančių žygių planus. Prieš išvykstant visi žygeiviai gavo atminimo diplomus.

Pagramančio regioninio parko ekologo Tomo Kalašinsko nuotrauka

Parengė Pagramančio regioninio parko ekologas Tomas Kalašinskas

Dalintis:

About Author

Palikite komentarą