Po septynerių metų Aplinkos ministerija pakeitė žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainius. Atsakomybė už neteisėtą žvejybą beveik padvigubėjo.
Tikimasi, kad didesnės baudos sustabdys brakonierius, atgrasys žvejus verslininkus ir mėgėjus nuo žvejybos taisyklių pažeidimų. Nuo šiol teks atsakyti už visas neteisėtai sugautas ir laikomas žuvis. Brangiausiai teks susimokėti už nelegaliai sugautą lašišą ar šlakį – 970 eurų už vienetą. Šamas, ungurys ir jūrinė nėgė atsieis 480 eurų. Už lydeką, upėtakį, salatį, sterką, vėgėlę ar vijūną numatyta 240 eurų bauda. Nelegaliai sugavę stintų ar menkių, sumokėsite 23 eurus už kilogramą žuvies.
– Žvejoti važiuojame anksti rytais. Turime savas vietas. Yra tekę kviesti ir policiją, ir aplinkosaugininkus, kai akivaizdžiai matėme, kad kiti žvejoja nelegaliai. Nežinau, kiek tokių „beveik brakonierių“ nubausta, bet aš bausmes padaryčiau dar didesnes. Nesunku juk nusipirkti žvejo bilietą. Nekalbu jau apie tuos, kurie brakonieriauja žuvis purtydami elektra ar šaudydami, – „Tauragės kurjeriui“ sakė žvejys mėgėjas Vaidotas Strumilas.
Paklaustas, ar jam jau yra pavykę sugauti gyvenimo žuvį, Vaidotas suabejojo. Didžiausias laimikis – 23 kilogramų karpis.
– Žuvį paleidau. Ką su tokiu peraugusiu daryti. Nors šiaip nesu „pagauk ir paleisk“ šalininkas. Laimikį visada pasiimu į namus, – sakė pašnekovas.