Gaurės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas maras

Dalintis:

Šią savaitę Gaurės seniūnijai priklausančiame miške sumedžiotas šernas asfrikiniu kiaulių maru. Taip konstatavo specialistai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informavo, kad Tauragės rajone afrikinis kiaulių maras (AKM) tarp šernų nustatomas pirmą kartą. Nors šis virusas ir prislopo, manoma, kad jis yra apėmęs 85 proc. šalies ir toliau plis link pajūrio.

Pranešime spaudai skelbiama, kad AKM iki šiol vis dar nepasireiškė Klaipėdos, Kretingos ir Šilalės rajonuose, o likusiuose šalies rajonuose virusas cirkuliuoja nuo 2014 m., AKM atvejų tarp šernų nustatoma nuolat.
Iš viso Lietuvoje nuo šių metų pradžios jau užregistruota 171 vieta, kur rasti nugaišę (78) ar sumedžioti (118) AKM užsikrėtę šernai.
AKM toliau plinta ir Europoje. Šią savaitę apie naujus viruso atvejus pranešė Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Rumunijos atsakingos institucijos. VMVT duomenimis, Vokietijoje per šiuos metus AKM patvirtintas38 rastoms šernų gaišenoms ir 2 sumedžiotiems šernams. Nuo pirmųjų užfiksuotų atvejų naujausi nutolę 80 km atstumu, į šiaurinę Vokietijos
dalį.
Lenkijoje per 2020 m. AKM tarp šernų nustatytas net 3 294 vietose (iš viso 5 294 šernams), taip pat jau patvirtinti 98 viruso protrūkiai kiaulių laikymo vietose. AKM paveiktuose Lenkijos ūkiuose buvo laikoma daugiau kaip 57 tūkst. kiaulių, kurias teko nugaišinti, o gaišenas sunaikinti.
Gera žinia ta, kad paskutiniu metu AKM nebenustatomas šernų populiacijoje Belgijoje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą