Gausi šernų šeimyna rezervato darbuotojus neramina

Dalintis:

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas dalijasi džiugiomis akimirkomis – rezervate gyvenantys šernai jau parodė savo gausų jauniklių būrį. Tiesa, smagu tik rezervato feisbuko sekėjams, o štai kurtinių populiaciją bandantiems atkurti specialistams toks būrys atrodo grėsmingai.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato feisbuko puslapyje dažnai galima išvysti laukinių gyvūnų kasdienybę. Kartais pro miške paslėptą kamerą prašmėžuoja vilkai, baltieji kiškiai, stirnos, barsukai ir kiti. O štai pastaruoju metu galima išvysti ypatingai gausias šernų šeimynas.

Rezervato vyriausiasis specialistas Saulius Bartminas atviras – tokios didelės visaėdžių gyvūnų bandos kelia rūpesčių. Kodėl?

Baltasis kiškis Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate

– Mes vykdome kurtinių veisimo projektą, o šernai jiems pavojingi. Šie paukščiai peri ant žemės. Visaėdžiai šernai gali suėsti ir kiaušinius, ir mažus išsiritusius paukščiukus iš lizdo, – paaiškino specialistas.

S.Bartminas pasakojo, kad viena šernė paprastai atsiveda 10-12 šerniukų, o bandoje šernių būna ne viena – galima išvysti ir 3 ar 4.

– Šernų būriuose vyrauja matriarchatas. Šernai gyvena atskirai, o šernės ir jaunikliai iki dviejų metų būna savo bandoje. Užaugusius patinus išveja. Žiemą matėme vieną bandą, kurioje buvo 23 šernai, – sakė pašnekovas.

Anot rezervato vyriausiojo specialisto, šernų populiacija nėra maža. Badmečio nėra, rezervate jie nemedžiojami, o už rezervato ribų – dar ir šėryklose apsilanko. Natūralių priešų šie gyvūnai taip pat turi nedaug.

Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate besiganantys šerniukai su mama tarp žolių vos matyti

– Jų natūralūs priešai yra vilkai ir lūšys. Bet šernas yra vienas pavojingiausių gyvūnų miške, stambesnių privengia net ir vilkai. Jie gudrūs plėšrūnai, dažniau griebia kokį antrametį šerną, o prie stambaus nelįs, – tvirtino rezervato teritoriją nuolat stebintis Saulius Bartminas.

Vyriausiasis specialistas papasakojo, kad paprastai šernų bandą nauja vada papildo apie kovo mėnesį. Tačiau, būna, kad veda ir balandį. Gegužės mėnesį atsivesti šerniukai jau laikomi vėlyva vada.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.