Gyvūnų augintinių ženklinimas: ką svarbu žinoti

Dalintis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistai primena, kad vis mažiau lieka laiko iki termino pabaigos suženklinti šunis, kates ir šeškus bei juo registruoti Gyvūnų augintinių registre. Tai privalu padaryti iki šių metų gegužės 1-osios. Už gyvūnų augintinių suženklinimą ir registravimą atsakingi gyvūnų augintinių savininkai.

Numatyta, kad katės, šunys ir šeškai turi būti paženklinti per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki katės, šuns ar šeško perdavimo kitam savininkui. Gyvūnų augintinių veisėjai visus savo laikomus bei veisiamus šunis, kates ir šeškus privalėjo suženklinti iki 2021 m. rugsėjo 1 d. bei juos registruoti Gyvūnų augintinių registre.

Gyvūnus augintinius suženklinti ir jų duomenis Gyvūnų augintinių registrui pateikti gali veterinarijos gydytojai ir asmenys baigę kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir jų duomenų teikimo Gyvūnų augintinių registrui mokymus, ir turintys mokymų baigimą patvirtinantį dokumentą. Juos galima rasti internetiniame puslapyje www.pazenklinkmane.lt.

VMVT specialistai atkreipia dėmesį, kad nuo šiol visi gyvūnų augintinių veisėjai privalo pranešti Gyvūnų augintinių registrui visas patelių ir patinų kergimo, patelių dirbtinio apvaisinimo datas, kad būtų žinoma, ar šie gyvūnai ne per dažnai naudojami kergti. Registruojant kates, šunis ir šeškus veisėjai jau privalo nurodyti jų motinos numerį, jei ji yra registruota Gyvūnų augintinių registre.

VMVT specialistai pastebi, kad gyvūnai labiau linkę pasprukti rujos metu, šventiniu laikotarpiu, išsigandę fejerverkų, kai parenkami netinkami vedžiojimui aksesuarai ir augintiniai iš jų išsineria. Pradingusiam augintiniui pakliuvus į gyvūnų prieglaudą, pas veterinarijos gydytoją ar į kitą laikiną globą yra nuskaitomas mikroschemos numeris. Tokiu būdu paklydėlis greičiau gali grįžti į namus. Taip pat gyvūno augintinio ženklinimas bei vakcinavimas nuo pasiutligės privalomas norint keliauti už Lietuvos Respublikos ribų.

Gyvūnų augintinių ženklinimas privalomas ir dedant skelbimus dėl augintinių pardavimo ar dovanojimo. Būtina atkreipti dėmesį, kad dedant skelbimus internetinėse platformose (facebook.com, skelbiu.lt ir kitose) privaloma nurodyti augintinių mikroschemos numerį, kilmės šalį, o parduodant augintinius ir veisėjų registracijos numerį. Dėl veisėjų registracijos numerio suteikimo turite kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Specialistai prašo nedelsti ir kuo skubiau susiženklinti savo augintinius, kadangi nesuženklinus gyvūnų augintinių iki nurodytos datos gali grėsti baudos iki 550 eurų.

Baudos už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimus gali siekti nuo 30 iki 550 eurų. Kokią baudą gautų savo augintinio nesuženklinęs žmogus, priklausytų nuo pažeidimo pobūdžio, o jie nurodyti Administracinių nusižengimų kodekse.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą