fbpx

Įspūdingą ledonešį stebėjo šimtai tauragiškių

Dalintis:

Dar prieš vidurdienį tauragiškiai rinkosi prie Jūros laukti ledonešio. Tokia galinga ledų lyčių sangrūda Tauragėje – po kelių metų pertraukos.

Prieš vidurdienį ant tilpo per Jūrą, prie užtvankos būriavosi gal dešimt tauragiškių. Kalbintieji tikino sulaukę artimųjų žinios, jog ledai jau visai arti miesto.

– Geriau ilgėliau palauksim, bet labai norime pamatyti, kaip pirmosios ledo lytys persivers per užtvanką. Pamenu, prieš keletą metų taip pat stebėjome, tai ledai atėjo su tokia galinga jėga ir trenkėsi į tilto pastolius, jog atrodė, žemė dreba. Gal tas pats bus ir šiemet, – sakė termosą kavos atsinešę tauragiškiai.

Įspūdingas gamtos stichijos reginys priviliojo ne tik tauragiškius. Prie tilto per Jūros upę stojo ir pravažiuojantys kitų rajonų gyventojai.

– Pirmą kartą gyvenime matau tokį vaizdą. Ieškojau vietos, kur pastatyti automobilį, kai pirmosios lytys persivertė per užtvanką. Nepraėjo ir dešimt minučių, kai viską padengė ledai. Užtvankos nebeliko. O dar sako, kad ledonešis nepavojingas – pažiūrėkite, kokie stori medžiai ant ledo lyčių, – neslėpdamas susižavėjimo gamtos stichija „Tauragės kurjeriui“ pasakojo iš Pagėgių savivaldybės į Tauragę apsipirkti atvažiavęs Vaclovas Kildišius.

Ledus į Nemuną plukdanti Jūra smarkiai patvino, užliejo pasivaikščiojimo takelius. Įspūdingus vaizdus telefonu fiksuojantys Jūratė ir Algimantas Anužiai pasakojo planuojantys judėti link Pagėgių.

– Ugniagesiai sakė, kad Pagėgių krašte sunešti ledai sukels potvynį. Turime ten sodybą, nuvažiuosime pažiūrėti, o tuo pačiu gal dar įspūdingesnį ledonešį pamatysime. Vaizdas nuostabus ir dar diena tokia graži ir saulėta pasitaikė, – sakė kalbinti tauragiškiai.

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja nesiartinti prie vandens ir jokiu būdu nebandyti lipti ant sugrūsto ledo luitų. Ledonešį patariama stebėti iš aukščiau.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą