Įtūžusi minia sukilo prieš šunų daugintojus

Dalintis:

Į Tauragės rajoną atsirito Kretingos rajone įsiplieskusi šunų gelbėjimo istorija. Kretingoje aptikus narvuose laikomus veislinius šunis, gyventojai atpažino anksčiau Tauragės rajone gyvenusią veisėją ir ėmėsi ieškoti jos giminių. Paieškos davė vaisių – Meldiklaukių kaimo sodyboje, budint miniai gyvūnų mylėtojų, išvaduoti 10 dvokiančiame tvarte laikytų šunų.

Kaip feisbuke rašo žinomas žurnalistas Andrius Tapinas, nuo mažo dingusio terjero Sniegiaus įsisuko visas kamuolys. Istorija prasidėjo Kretingos rajone, kai dingo mažas baltas šuniukas. Savo numylėto augintinio ieškojusi kretingiškė, išgirdusi lojant daugybę šunų, nuėjo pažiūrėti, vildamasi rasti dingusį Sniegių. Rado, tačiau liko apstulbusi nuo to, ką pamatė – pastate uždaryti narvuose laikomi šunys moterį pašiurpino, todėl apie situaciją ji nedelsdama pranešė atsakingoms tarnyboms ir gyvūnų globėjams. Tik didžiulėmis žmonių minios pastangomis pavyko šunis išvaduoti iš daugyklos ir nugabenti į Klaipėdos regiono gyvūnų globos namus „Nuaras“.

Neilgai trukus socialiniuose tinkluose pasklido daugyklos savininkės nuotrauka. Tauragiškiai greitai atpažino, kad ši moteris kilusi iš Tauragės rajono, prisiminta, kad jos giminės taip pat yra laikę šunis. Suskubta ieškoti jų namų, įtariant, kad Kretingos daugykla toli gražu ne vienintelė.

Minia savanorių apsupę teritoriją laukė specialistų. Mortos Mikutytės nuotrauka

Šeštadienio popietę gyvūnų mylėtojai vykdė rimtas paieškas – ieškojo šaltinių, kas pažįsta Kretingos rajono daugintojos artimuosius, gyvenančius Tauragės rajone. Paieškos davė vaisių, išsiaiškinus apie galimą daugyklą Meldiklaukių kaime, ten išskubėjo visa minia gyvūnų mylėtojų. Pavakarę į įvykio vietą atvykusi „Tauragės kurjerio“ žurnalistė išvydo daugiau nei 20 automobilių, išsirikiavusių siaurame keliuke, vedančiame į aklinai aptvertą sodybą. Aukšta nepermatoma skardinė tvora juosia visą kiemą ir tris jame stovinčius pastatus. Apėjus aplink buvo matyti du tvarto langai. Per purvinus stiklus į gyvūnų mylėtojus sužiuro kelios poros akių – į prancūzų buldogus panašūs šunys. Kiek pavyko įžiūrėti, gyvūnų laikymo sąlygos pasirodė siaubingos – nedideli aptvarėliai, jokio šiltesnio gulto, nešvarūs dubenys. Sunku pasakyti, ar juose buvo maisto ir vandens. Aplink tvartą buvo juntamas bjaurus išmatų dvokas. Dar kiek paėjus palei tvorą, jau prie pat gyvenamojo namo pasigirdo pikto šuns lojimas. Lauke paliktas šuo agresyviai lojo, o prie pat tvoros stovėjo karutis, pilnutėlis iš tolo dvokiančių išmatų.

Į kaimą atskubėjo veterinarijos gydytoja Ligita Baracevičiūtė, atvyko Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistė. Tačiau vidun vis dar niekas neketino įsileisti. Policijos pareigūnams tą vakarą skambino daugybė žmonių, tačiau vis buvo pateikiamas tas pats paaiškinimas – daug įvykių, tenka gelbėti žmonių gyvybes, todėl teko laukti kelias valandas. Gyvūnų mylėtojai tvirtino lauksiantys ir per naktį, jei to reikės.

Belaukiant įvyko tikras detektyvas – vos tik savanoriai susirinko prie sodybos vartų, iš sodybos kiemo pro kitą pusę paspruko galimai jos gyventojai. Susirūpinus, kad tokiu būdu jie gali ne tik patys pasprukti, bet ir paleisti šunis, taip atsikratydami įrodymų, savanoriai apjuosė sodybą gyva grandine.

Į tvartą pareigūnai pateko pro galines duris, nes savininkas nesugebėjo rasti raktų. Mortos Mikutytės nuotrauka

Apie 21.30 val. miniai prapliupus ploti pasitikti policijos pareigūnai. Kitu automobiliu parkeliavo ir vyriškis, sutikęs įleisti pro vartus specialistus. Tačiau vos įžengus į teritoriją specialistams pasakyta, kad tvarto raktų vyras neturi. Tačiau šis bandymas išsisukti nepavyko, mat susirinkusi minia tuoj pasiūlė pamėginti atidaryti kitas tvarto duris. Šios pasirodė esančios neužrakintos.

Viduje užsidarę specialistai su pareigūnais apžiūrinėjo šunis, veterinarė specialiu prietaisu tikrino, ar gyvūnai ženklinti. Galiausiai minią apskriejo informacija, kad gyvūnai iš šio tvarto bus perduodami laikinai globai dėl antisanitarinių sąlygų.

– Lauke laikomi labradorai turi voljerus, jiems pakreikė šiaudų, turi vandens. Dar namuose yra du Maltos bišonai. Gražūs jie, išpudrinti. Mylimukai, matyt. O tie prancūzų buldogai tai siaubas. Dvi žiurkes negyvas radom, atsigulti jiems nebuvo kur, vien šlapimas ir išmatos, – išėjusi iš tvarto pasakojo veterinarė L.Baracevičiūtė.

VMVT Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad ketina tikrinti ir kitą galimą daugyklą Tauragės mieste, Gaurės gatvėje. Apie daugyklą Meldiklaukių kaime, priklausančią D.Š., specialistai atgarsių iki šiol nebuvo girdėję.

Po patikrinimo savanoriams perduoti šunys. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Gaurės gatvėje jau esame buvę ir baudę daugintojus. O šeštadienį rasta 16 šunų, laikinai globai paimta 10 šunų. Tris šunis rado su mikroschemomis, bet dar neaišku, iš kur tie šunys. Du lyg iš užsienio. Tyrimas bus tęsiamas, susisieksime su prokuratūra, – pirmadienį sakė K.Patašius.

K.Patašius patikino – jei šeimininkas susitvarkys dokumentus, įrodys, kad šunys jo ir kad gali jais tinkamai pasirūpinti, jis galės paimtus gyvūnus atsiimti iš laikinų globėjų.

Šiuo metu iš Meldiklaukių kaimo daugyklos paimti šunys yra Klaipėdos rajone esančioje VšĮ „Būk mano draugas“. Šioje įstaigoje dirbanti Rima Sorakienė, bendraudama su žurnaliste, nesulaikė ašarų. Užvirus šiai „košei“, kitų daugyklų savininkai visoje Lietuvoje, pasak R.Sorakienės, imasi atsikratyti įrodymų – gaunami pranešimai, kad šunys vienas po kito žudomi.

Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys patikslino, kad ikiteisminis tyrimas dėl šeštadienio įvykių kol kas nepradėtas. Jį pradėtų tuo atveju, jei VMVT specialistai pateiks žiauraus elgesio su gyvūnais įrodymų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą