Kaip lesinti paukščius, pataria gamtininkas Aleksandras Naryškin

Dalintis:

Pagaliau sulaukę tikros žiemos su baltu, puriu sniegu, galime bandyti prisivilioti plunksnuočius į kieme ar balkone pakabintas lesyklėles. Gamtininkas Aleksandras Naryškin pataria, kokių skanėstų sparnuočiams pasiūlyti.

Šalta ir gili žiema – sunkus metas visai gyvūnijai ir žmonės neretai kimba į pagalbą, stirnoms parūpindami šieno, paukščiams įrengdami lesyklėles. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjas Aleksandras Naryškin sako, kad štai Zumpėje plaukiojančių ančių lesinti kol kas tikrai nebūtina.

– Manau, Zumpėje paukščiams batoną nešti žmonėms tiesiog patinka, todėl jie taip ir daro. Ne todėl, kad paukščiams reikia pagalbos. Paukščiai pripranta prie lesinimo ir tampa priklausomi nuo žmonių, nebeieško kitų maitinimosi vietų, kai kurie ir žiemoti kitur nebeišskrenda, – kalbėjo A.Naryškin.

Muziejaus Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjas įsitikinęs, kad sparnuočiams pagalba reikalinga tik kai žiema labai šalta, kai maisto paieškos tampa itin sudėtingos. Tačiau jau dabar daug kas turi namuose pakabinę lesyklėles mažesniems skraiduoliams.

Tad ką berti į lesyklėlę, kad pavyktų privilioti daugiau sparnuočių? Ar įmanoma gardesniu kąsneliu į lesyklėlę prisivilioti retesnių paukščių? Gamtininkas sako, kad miesto centre gyvenantiems žmonėms sulaukti savo lesyklėlėse sparnuotų svečių bus sunkiau.

– Parduotuvėse galima įsigyti paruoštų mišinių paukščiams lesinti. Taip pat galima pakabinti lašinių, tik labai svarbu, kad jie būtų neapdoroti ir be druskos. Tokie puikiai tiks zylėms, geniams ir kitiems paukščiams. Galima paberti saulėgrąžų – taip pat svarbu, kad būtų nekepintos, nesūdytos, – aiškino Aleksandras, patikslindamas, kad paukščiai puikiai geba išlukštenti sėklas.

Gamtininkas atskleidė, kad žiemai paukščiams lesalą paruošti galime ir patys, visiškai natūralų, tik tą daryti reikės gerokai iš anksto. Tereikia pririnkti erškėtuogių ar šermukšnio uogų. Uogas reikėtų išdžiovinti, o prieš beriant į lesyklėlę palaikyti šiltame vandenyje. Paukščiams tiktų ir paprastos kruopos, tačiau A.Naryškin teigia pastebėjęs, kad sparnuočiai jų nelabai mėgsta. Ar žinojote, kad derėtų nedėti juodos duonos į lesyklėles? Paukščių skrandžiams tai netinkamas maistas.

– Kokių sparnuočių savo lesyklėlėje sulauksite, priklauso nuo vietovės. Į arčiau miško esančius namus ir genys gali atskristi. Kitur pasirodys zylės, žaliukės, rečiau – žvirbliai. Tik šiemet žiema dar nėra labai šalta ir paukščiai laikosi miške. Kai rimčiau pašals, tada pradės maisto ieškoti, – tvirtino gamtininkas A.Naryškin.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą